fbpx
A password will be e-mailed to you.

Sezon ogórkowy w pełni, ale nie w światowej stolicy jabłek! Już w ten weekend Moya Mistrzostwa i Puchar Polski Supermoto wystartuje w Słomczynie!

Supermotowa rywalizacja w pełni, a podczas kolejnej rundy – już w najbliższą niedzielę 28 sierpnia – emocji nie zabraknie.

-W tym sezonie udało  nam się przebudować odcinek terenowy i poprowadzić drugą nitkę przejazdu, dzięki czemu rywalizacja w tej części toru będzie jeszcze bardziej widowiskowa. Mimo że to drugie zawody na tym obiekcie w tym sezonie, to infrastruktura Autodromu Słomczyn pozwala na poprowadzenie trasy różnej od tej z poprzedniej rundy. Nie udałoby się to bez wsparcia sieci stacji paliw MOYA i uprzejmości właścicieli Autodromu Słomczyn – Automobilklubu Rzemieślnik mówi Jerzy Głodek jeden z organizatorów. Doskonałe przygotowanie obiektu potwierdza też liczba zgłoszonych zagranicznych zawodników, którzy pierwszy raz gościli w Słomczynie w lipcu podczas Mistrzostw Litwy.

Obecnie walka o zwycięstwo w klasyfikacji toczą Michał Pawlik, Wojciech Manczak i Gediminas Jomantas. Jako że w niedzielę odbywają się dwa punktowane wyścigi, wszystko jeszcze może się zmienić. Zarówno Fabio (Michał) jak i Maniek (Wojtek) mają duże oczekiwania co do tej rundy i mocno się do niej przygotowują.  Zapowiada się prawdziwie tropikalna pogoda, ale wiemy, że utrzymują najwyższa formę, co pokazali w poprzednich wyścigach. Gediminas też miał już okazję poznać ten tor, a jego umiejętności trudnej nitce asfaltowej na pewno będą jego atutem.

Zapraszamy na zawody 28 sierpnia 2022 roku na Autodrom Słomczyn. Treningi kwalifikacyjne będzie można obejrzeć od 8 rano, a wyścigi zaczną się około godziny 13:00.

KOMENTARZE

Advertisement