fbpx
A password will be e-mailed to you.

Pierwsza runda Mistrzostw Polski w Motocrossie odbyła się 1 maja. Zawody rozegrano na zliftingowanym torze w Rosówku pod Szczecinem. Do rywalizacji przystąpili riderzy w klasach MXOpen, MX2, Quad Open i MXC.

W samo południe poczet honorowy wciągnął biało-czerwoną flagę, zabrzmiał hymn i po chwili na maszynie startowej pojawili się pierwsi zawodnicy. W klasie MX2 absolutnym dominatorem okazał się Tomek Wysocki (CKM Cieszyn). Zebrał maksymalną liczbę punktów nie dając żadnych szans swoim rywalom. Znakomicie pojechał Maciej Więckowski (KM Cross Lublin), który w ubiegłym roku uznany został za jednego z najlepszych zawodników sezonu. Rośnie nam niewątpliwie kolejna gwiazda polskiego MX. Trzecim w obydwu przejazdach był Adam Tomiczek (UKS Wiraż Cieszyn).


REKLAMA

W królewskiej klasie Open zobaczyliśmy z kolei najbardziej wytrawnych graczy polskiego MX: braci Kędzierskich, Mańka, klan Więckowskich czy Jacka Lonkę. Zabrakło niestety lidera Łukasza Lonki, który kończy rehabilitację po odniesionej kontuzji. Start i holeshot należał do Arka Mańka (Człuchowski Auto Moto Klub Poltarex), który natychmiast zdobył sporą przewagę nad resztą stawki. Wszystko wskazywało na to, że nic i nikt nie odbierze mu zwycięstwa. Niestety na jednym z zakrętów ten wytrawny zawodnik wyleciał z trasy i dotkliwie się poturbował. Nic poważnego na szczęście się nie stało, ale był to dla Arka koniec wyścigu.

W tej sytuacji rozdawać karty zaczęli bracia Kędzierscy, Wysocki, Pacyga i Maciek Więckowski. Ostatecznie zwycięstwo w generalce przypadło Karolowi Kędzierskiemu (KM Cross Lublin), drugi był jego brat Łukasz (KM Cross Lublin), a trzeci Tomasz Pacyga (MTR Osielec). Ale walka toczyła się i na dalszych pozycjach, bowiem na wagę złota jest każdy punkt, zwłaszcza że liczą się one w klasyfikacji klubowej.


REKLAMAREKLAMA


W tym roku pretendentami do tytułu, a jednocześnie największymi rywalami są CAMK Poltarex i KM Cross Lublin. Kolejne zawody MP MX już 10-11 maja w Dębskiej Woli. Zawodnicy wystartują w klasach: MX65, MX85, MX2 Junior, MX Masters, MX-Quad Open.

KOMENTARZE


REKLAMA