fbpx
A password will be e-mailed to you.

Kolejna runda Mistrzostw Polski odbędzie się w najbliższy weekend (23-24 sierpnia) na kultowym już dzisiaj torze Kacze Doły.

Tor położony jest w odległości 3 km od Wschowy w pobliżu wsi Olbrachcice przy trasie Wschowa-Góra. Teren jest piaszczysto-ziemny, w pobliżu znajduje się kanał, a wewnątrz toru usytuowane są stawy. Tor jest na bieżąco równany, nawierzchnia uzupełniana, co umożliwia przeprowadzanie regularnych treningów i zawodów. Ma długość 1750 m, minimalna szerokość to 8 metrów. Na trasie mamy 11 skoków o różnej konfiguracji.

Organizatorem zawodów jest Wschowski Klub Motorowy, o którym w wywiadzie dla magazynu X-cross tak opowiadał jego prezes Robert Jaromin:

WKM powstał w marcu 1987 roku z inicjatywy zawodników i działaczy uprawiających biathlon motocyklowy w Lidze Obrony Kraju. W tej dyscyplinie byliśmy klubowymi Mistrzami Polski, a Tadeusz Jaromin kilka razy najlepszym zawodnikiem w swojej klasie, często reprezentując nasz kraj na zawodach międzynarodowych. Po zarejestrowaniu i zrzeszeniu Klubu w PZM zaczęliśmy jeździć w motocrossie. Do Klubu zgłosiło się kilkunastu młodych chłopców, którzy pod okiem Tadeusza przygotowywali się do egzaminu na licencję. Systematyczne treningi przyniosły spodziewane efekty i w krótkim czasie Krzysztof Nowaczyk, Leszek Sewioło i ja zdobyliśmy tytuły mistrzów i wicemistrzów Polski w motocrossie w klasie młodzieżowej. Zostaliśmy także powołani do kadry narodowej. Na dobrą opinię o Klubie pracowaliśmy od początku jego powstania. Złożyło się na nią staranne przygotowywanie nawierzchni, parku maszyn, parkingu dla kibiców oraz fachowe przeprowadzanie zawodów różnej rangi – od Mistrzostw Strefy poprzez Mistrzostwa Polski czy Mistrzostwa Europy, a skończywszy na Mistrzostwach Świata Sidecarów. Za te ostatnie otrzymaliśmy list gratulacyjny z FIM.

Z tym większą satysfakcją zapraszamy na sobotnio-niedzielne zawody. 23 sierpnia ścigać się będą zawodnicy klas MX Masters i MX2. Zostaną także rozegrane zostaną wyścigi o Puchar Wschowy (licencja B+C). Pierwszy start w sobotę o godzinie 14.30. Z kolei 24 sierpnia rywalizować będą riderzy z klas MX2 Junior, MX Quad i MX Open. Pierwszy wyścig rozpocznie się o godzinie 13.00.


REKLAMAREKLAMA


KOMENTARZE


REKLAMA