fbpx
A password will be e-mailed to you.

Koniec sezonu coraz bliżej. Po raz ostatni w tym roku riderzy MX spotkają się na torze w Chełmnie 13 i 14 września. O tytuły mistrzowskie będą walczyć zawodnicy w klasach MX65, MX85 i MX2.

Najbardziej emocjonująco zapowiada się rywalizacja w ostatniej z wymienionych klas, gdyż trzech zawodników: Adam Tomiczek (UKS Wiraż Cieszyn), Bartosz Sawczuk (CAMK Człuchów) i Maciej Więckowski (KMCross Lublin) mają tę samą ilość punktów (438).

Advertisement

Dodatkową atrakcją będą także wyścigi w ramach Zespołowych Mistrzostw Polski. Każdy klub ma prawo zgłosić dowolną liczbę zespołów. Zespół składa się z trzech zawodników po jednym z następujących klas: MX 2 Junior, MX 2, MX Open.

W Chełmnie tegoroczną rywalizację zakończą także quadowcy. Przyznany zostanie również tytuł Klubowego Mistrza Polski w Motocrossie.

Tor w Chełmnie jest jednym z ciekawszych obiektów tego typu w Polsce. Jego długość wynosi 1860m, ma 14 skoków, nawierzchnia w 85 procentach gliniasta, reszta to piasek. Charakteryzuje go jedyna w Polsce prosta startowa prowadząca pod górę o długości 115 metrów.

Advertisement

W sobotę gościem zawodów będzie Rafał Sonik.

Organizatorem zawodów jest Klub Motorowy ”Wisła„.

KOMENTARZE