fbpx
A password will be e-mailed to you.

W niedzielę poznamy mistrza Pit Bike! Przed nami finałowa runda zawodów supermoto

Przed nami zakończenie sezonu zmagań na asfaltowych torach województwa kujawsko-pomorskiego. W cyklu udział wzięło ponad pięćdziesięciu zawodników, finałowa, piąta runda wyłoni zwycięzców w czterech klasach.
To pierwsze zawody tego typu w randze mistrzostw okręgu. Rywalizacja, która została stoczona na bydgoskim Kartodomie i Avix Racing Arenie w Toruniu udowodniła wielką potrzebę organizacji profesjonalnych zawodów dla fanów Pit Bike.

Advertisement

– mówi Łukasz Pawlikowski z klubu MX Otopit Toruń, organizator zawodów

Pit Bike, motocykle dla każdego

W stawce Pitbike.pl, Otwartych Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pit Bike Supermoto znaleźli się zarówno amatorzy, jak i utytułowani zawodnicy. Ostatnia runda to powrót na tor Andrzeja Pawelca. Sześciokrotny Mistrz Polski w wyścigach motocyklowych tym razem zaprezentował się na pit bike YCF 150 SM, tocząc zaciętą walkę z liderami kwalifikacji: Mateuszem Wąsowskim i Danielem Blinem.

Ten ostatni to zawodnik, który zaczynał wyścigi w zeszłym roku na pitach, a kilka dni temu 15-letni Daniel zadebiutował w motocyklowych mistrzostwach świata World Supersport 300. Tegoroczny zdobywca Pucharu Europy, najmłodszy zawodnik w stawce, zakończył kwalifikacje i wyścig na portugalskim torze Portimao na dwudziestej pozycji. – W najbliższy weekend wystartuję w ostatniej rundzie motocyklowego Pucharu Polski na torze w Pszczółkach, ale obowiązkowo w niedzielę melduję się na Awix Racing Arenie, by wziąć udział w zawodach supermoto.

Advertisement

Finałowa runda Pitbike.pl Otwartych Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pit Bike Supermoto odbędzie się w najbliższą niedzielę, 24. września na torze Awix Racing Arena w Toruniu. Start wyścigów od 11:00, publiczność wchodzi za darmo. Treningi dla zawodników rozpoczną się już o 9:00, a rejestracji będzie można dokonać godzinę wcześniej.

KOMENTARZE