fbpx
A password will be e-mailed to you.

Choć ostatnio pogoda bardziej barowa niż wyścigowa to na horyzoncie pojawiła się nadzieja na powrót po zimowej przerwie do ścigania i to nie byle jakiego ścigania! Już 23 maja na torze Słomczyn ruszają zmagania Mistrzostw i Pucharu Polski Supermoto. 

Jak zapewnia organizator, cały sezon 2021 to kolejny krok do przodu w rozwoju „Mieszanych Sztuk Jazdy”.  Do kalendarza wrócił tor Poznań, a cały kalendarz to aż 7 rund na 5 różnych torach. Powstała nowa klasa dla motocykli typu Pitbike, a swój udział w sezonie zapowiedzieli szybcy zawodnicy z Niemiec, Ukrainy, Litwy i Łotwy. Ale i nasi tanio skóry nie sprzedadzą!
Jak zaznaczył Mistrz Polski 2020 Denis Chadrysiak, przygotowania do tego sezonu były bardzo trudne ze względu na ograniczenia związane z zamknięciem torów w pandemii. Niemniej jednak wszyscy zawodnicy z podium 2020 ( dodatkowo Jędrzej Żuralski i Michał Pawlik) wykorzystali okres zimowy na pracę nad formą fizyczną i podkręcanie osiągów maszyn do maksimum. W to drugie duży wkład miała niemiecka firma AWH, która we współpracy z ekipą AST Racing Team od lat pracowała nad maszyną na światowym poziomie i w tym roku to się udało.
Zapowiada się bardzo ciekawa i wyrównana walka. Nie bez powodu wspominamy o zespole AST Racing Team, bo to właśnie w ich barwach startował będzie Denis, ale nie tylko on… Tu duża niespodzianka, bo po dwuletniej przerwie wraca Wojtek Manczak (trzeci zawodnik Mistrzostw 2018 roku) i widać, że w czasie absencji jego apetyt na ściganie nie przestawał rosnąć. Ale to nie koniec, bo do ścigania po przerwie wraca też Markus Class (niemiecki zawodnik klasy Mistrzostw Europy), który według informacji kuluarowych również ma się pojawić na polskich torach. 
Już w ten weekend będziemy mogli podziwiać Denisa, Kevina oraz Markusa podczas mistrzostw Włoch w Ottobiano. Trzymamy za nich kciuki. W 2021 nie zapominamy też o naszych kibicach. Cały sezon będzie transmitowany podczas relacji live w mediach społecznościowych. 
Tymczasem na naszym podwórku otwarta została rejestracja na zawody w Słomczynie:
 
Pozostałe rundy to:
12/06- Bydgoszcz
18/07- Słomczyn
21-22/08- Koszalin 
5/09- Poznań
25-26/09- Radom
KOMENTARZE

Advertisement