fbpx
A password will be e-mailed to you.

Zawody Mistrzostw i Pucharu Polski SuperEnduro oraz 1. Łódzki Piknik Offroadowy zakończone pełnym sukcesem!

W miniony weekend w Łodzi zawodnicy Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski SuperEnduro jako pierwsi wystartowali w zawodach organizowanych w Łódzkim Centrum Sportów Offroadowych. Ceremonii rozpoczęcia zawodów oraz otwarcia nowo wybudowanego kompleksu offroadowego dokonali Wiceprezydent Miasta Łodzi, Tomasz Trela oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi, Tomasz Kacprzak. Obiekt został również poświęcony przez ks. Wojciecha Błaszczyka, proboszcza parafii Łaskowice.

Mistrzostwa Polski i Pucharu Polski Super Enduro

Inaugurujące Łódzkie Centrum Sportów Offroadowych zawody SuperEnduro odbyły się w fantastycznych warunkach. Przez cały weekend panowała piękna, letnia pogoda i wysoka temperatura. Dopisali również kibice, którzy swoim dopingiem dodawali sił zawodnikom do walki o każdy metr toru. Pętla SuperEnduro miała 800 m długości i była przepełniona technicznymi przeszkodami. Próby były wymagające i jednocześnie przejezdne nawet dla najmłodszych adeptów offroadu.

Najwięcej emocji dostarczyli zawodnicy klasy mistrzowskiej. W grupie Open niesamowitej dawki adrenaliny dostarczyli Emil Juszczak i Grzegorz Kargul. W pierwszym dniu zawodów dwukrotnie triumfował Jaszczuk, a raz Kargul, z kolei w niedzielę ich role się odwróciły, dzięki czemu obaj zawodnicy opuścili Łódź z taką samą liczbą oczek. Rewelacyjny występ zaliczył Oskar Kaczmarczyk, startujący w klasie Junior, który wygrał wszystkie sześć wyścigów. Sukces ten pozwolił mu cieszyć się tytułem Mistrza Polski na dwie rundy przed zakończeniem sezonu.

– komentuje Oskar Kaczmarczyk

Wśród osób walczących o Puchar Polski dobrym występem w Łodzi pochwalić się może Bartłomiej Baziak z klubu BKMF Flow, który wygrał wszystkie wyścigi w klasie MX Open Licencja B. Klubowy kolega Bartka z klasy Młodzik, Artur Pietrzak także może być z siebie dumny. Wygrał on trzy z czterech startów, a w czwartym był na mecie drugi. Trzykrotnie pierwsza na mecie meldowała się również Dorota Dudzik, rywalizująca w klasie kobiet. W MX Open Licencja C najlepszym występem popisał się Alan Drożdż z Łódzkiego Klubu Motorowego, a w klasie Master puchary za pierwsze miejsce odebrali Mieszko Gotkowski oraz Sebastian Baklarz.

Szczegółowe wyniki zawodów dostępne są na stronie www.motoresults.pl.

Pierwszy Łódzki Piknik Offroadowy

Organizatorzy VIII i IX rundy Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski SuperEnduro, oprócz możliwości podziwiania walki zawodników na torze, dali kibicom znacznie więcej atrakcji. Z okazji otwarcia Łódzkiego Centrum Sportów Offroadowych zorganizowano 1. Łódzki Piknik Offroadowy, którego celem było przyciągnięcie mieszkańców Łodzi wraz z całymi rodzinami i pokazanie, że sporty offroadowe to świetna zabawa dla wszystkich, począwszy od najmłodszych dzieciaków po seniorów. Podczas pikniku przygotowano atrakcje takie jak: strefa ze zjeżdżalniami i trampolinami, strefa militarna wraz ze strzelnicą, wystawa aut terenowych Toyota i Nissan, strefa gastronomiczna, namiot Grupy Ratownictwa Specjalistycznego Ochotniczej Straży Pożarnej Łódź – Jędrzejów, stoiska Penrite, Intermotors oraz dealerów motocykli marki Beta i Sherco. Obecny był także serwis samochodów rajdowych Overlimit. Jednak najbardziej obleganym miejscem (poza strefą kibiców przy torze SuperEnduro) był tor treningowy, na którym członkowie Łódzkiego Klubu Offroadowego przez dwa dni wozili chętne osoby swoimi niezwykłymi pojazdami, którymi na co dzień startują w zawodach i rajdach.

KOMENTARZE