fbpx
A password will be e-mailed to you.

Ministerstwo Infrastruktury, poinformowało, że termin na rejestrację pojazdu używanego został wydłużony do 180 dni – pod warunkiem, że został on sprowadzony z krajów Unii Europejskiej.

Zmiany w przepisach zostały wprowadzone do życia z dniem 31 marca 2020 roku i zostały one spowodowane rozprzestrzeniającą się epidemią COVID-19. Wydłużenie terminu rejestracji pojazdów według założeń, ma zmniejszyć ilość osób oczekujących na spełnienie obowiązku, a co za tym idzie być bardziej bezpieczne dla obywateli. Powyższa zmiana dotyczy również pojazdów sprowadzonych z UE na 30 dni przed wejściem w życie specustawy z dnia 31 marca.

180 dni na zarejestrowanie pojazdu

„Wydłużone do 180 dni terminy na rejestrację oraz na zawiadomienie o nabyciu lub zbyciu pojazdu będą obowiązywały do 31 grudnia 2020 r. Ma to na celu zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie koronawirusa. A także zmniejszenie obciążenia pracą organów rejestrujących pojazdy, wynikającego ze zwiększonej ilości osób załatwiających sprawy w urzędach po zmianach wprowadzonych z dniem 1 stycznia 2020 r.”

-czytamy w komunikacie

>>>Zmiany w prawie w roku 2020<<<

Pamiętajmy, że pojazd już teraz możemy zarejestrować na stronie internetowej, a tablice rejestracyjne odebrać w późniejszym terminie. To bardzo łatwe i nie wymaga wychodzenia z domu (pojazd zarejestrujesz  na tej stronie!

Od 1 stycznie 2020 roku istnieje obowiązek rejestracji zakupionego pojazdu w ciągu 30 dni od dnia zawarcia umowy. Osoba, która nie zarejestrowała pojazdu w tym terminie, podlega karze finansowej w wysokości od 200 do 1000 zł.

Zmiany w prawie będą obowiązywać do końca tego roku

KOMENTARZE