fbpx
A password will be e-mailed to you.

Brytyjczyk swoje pierwsze zwycięstwo zanotował w 1998 roku dosiadając legendarnej Hondy RC45. Później wygrywał jeszcze w latach 2000 oraz 2002-2005 wyrównując dotychczasowy rekord swojego rodaka Roma Haslama (ojca dzisiejszej gwiazdy WSBK, Leona Haslama). W tym roku Rutter dosiadł Ducati i wraz ze swoim kolegom z zespołu RidersMotorcycle.com, Martinem Jessopp zdominowali wyścig zajmując pierwsze dwa miejsca. […]

Brytyjczyk swoje pierwsze zwycięstwo zanotował w 1998 roku dosiadając legendarnej Hondy RC45. Później wygrywał jeszcze w latach 2000 oraz 2002-2005 wyrównując dotychczasowy rekord swojego rodaka Roma Haslama (ojca dzisiejszej gwiazdy WSBK, Leona Haslama). W tym roku Rutter dosiadł Ducati i wraz ze swoim kolegom z zespołu RidersMotorcycle.com, Martinem Jessopp zdominowali wyścig zajmując pierwsze dwa miejsca. Wyścig w Macao był w tym roku skrócony do dziesięciu okrążeń, ponieważ odbywał się z powodu opadu deszczu jednego dnia z zawodami samochodowymi. Trzeci był Ian Hutchinson występujący w barwach zespołu Swan Yamaha. Tym samym miejsca na podium należały wyłącznie do Brytyjczyków. Amerykanin Jeremy Toye zajął czwarte miejsce, a za nim kolejni Brytyjczycy. Rutter na mecie był 4.772 sekundy przed swoim partnerem z zespołu. Wcześniej wygrał też kwalifikacje i tylko na początku wyścigu musiał oglądać plecy Hutchinsona, który doskonale wystartował i niestraszne mu były plamy oleju na torze po wyścigach samochodowych.

Advertisement

Teraz Rutter może spokojnie cieszyć się z rekordu i czekać na następcę, ponieważ przynajmniej kilka lat zajmie wyrównanie jego osiągnięcia. Najbardziej perspektywiczny, bo młody zawodnik, Stuart Easton ma dopiero trzy wygrane na koncie.

 

Advertisement

Foto: www.macau.grandprix.gov.mo

Opracował: Łukasz Świderek

KOMENTARZE

Advertisement