fbpx
A password will be e-mailed to you.

Marzenia potrafią się spełniać! Trzynastoletni Mateusz Molik wystartuje w tym roku w pierwszej edycji „Northern Talent Cup”, pucharu, który będzie odbywać się w trakcie weekendów MotoGP oraz WSBM. Molik jest jedynym Polakiem w stawce!

W Pierwszej edycji Northern Talent Cup weźmie udział 24 zawodników, w tym jedna zawodniczka. Zawodnicy będą reprezentować jedenaście narodowości i będą w tym sezonie zrzeszeni wśród piętnastu ekip. W nowej serii weźmie udział kilka znanych w świecie motorsportu ekip tj. PrustelGP czy Snipers Junior Team. Poza tym na torach pojawi się  juniorski zespół toru w Brnie. NTC jest inicjatywą głównego Promotora Mistrzostw Świata MotoGP i WSBK firmy DORNA we współpracy z FIM Europe. 

Jedyny Polak w stawce!

Mateusz będzie jedynym polskim reprezentantem, ale jesteśmy spokojni o jego rozwój. Nasz młody zawodnik, to syn Jacka Molika, niegdyś jednego z najszybszych motocyklistów mistrzostw Polski. Dzisiaj Jacek jest trenerem oraz instruktorem na treningach Speed Day. Poza tym trzynastolatek już teraz daje znaki, świadczące o tym, że nie daleko pada jabłko od jabłoni: w minionym sezonie, Mateusz zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski klasy Sport 250 oraz Pucharu Polski Pit Bike SM w klasie Stock 150 Junior!

Uczestnicy nowej serii staną na polach startowych na niemieckim Sachsenringu oraz czeskim Brnie, w trakcie weekendów MotoGP. Wszystko jednak rozpocznie się od wyścigu w Assen, gdzie Northern Talent Cup zostanie połączony z weekendem WorldSBK.  Pozostałe występy zostały dopisane do mistrzostw Niemiec IDM. Motocykliści będą startować na motocyklach marki KTM.

 

Garść informacji o Mateuszu Moliku

Mateusz Molik: Poznaniak, lat 13, zawodnik Automobilklubu Wielkopolski.Mateusz Molik

Advertisement
  • Startował w Mistrzostwach Słowacji i Węgier (dwukrotnie 3 miejsce w klasie miniGP 140 w latach 2016-2017)
  • W 2018 w Pucharze Polski Pitbike klasa Stock 125 – 3 miejsce
  • W Pucharze Polski w 2019
  • Na motocyklu jeździ od 3 roku życia, sport motocyklowy uprawia od 8 roku życia,
  • Sport 250 – 3 miejsce; w Pitbike Stock 150 Junior – 3 miejsce

 

 

 

KOMENTARZE