fbpx

Słynna firma produkująca zawieszenia do motocykli i rowerów zaprzestanie działalności z końcem 2015 roku.

Podobnie jak Gas Gas także Marzocchi nie uniknęło smutnego końca. Obecny właściciel marki firma Tenneco Inc. potwierdziła oficjalnie, że producent zawieszeń przestanie działać do końca tego roku. Oczywiście te drastyczne kroki poprzedzone były długą walką o przetrwanie marki. Najpierw, w ramach oszczędności, zwolniono wielu pracowników wdrażając plan naprawczy. Potem niestety firma została postawiona w stan likwidacji.

Ta decyzja wpłynie nie tylko na niektóre firmy motocyklowe, które do tej pory korzystały z zawieszeń tego producenta ale także oczywiście na pracowników. W bolońskiej fabryce pracowało 127 osób. Tenneco CEO Brian Kesseler w informacji prasowej wyraził swoje ubolewanie i podziękował wszystkim zatrudnionym w Marzocchi za walkę do końca.

Z jednej strony przykro jest patrzeć na koniec marki, która była obecna na rynku od 1949 roku. Z drugiej jednak nie dziwimy się Tanneco. Likwidacja fabryki i zaprzestanie produkcji to oszczędność 7 milionów dolarów rocznie. Nie od dzisiaj bowiem producent zawieszeń był mocno pod kreską.

KOMENTARZE

REKLAMA

Polecane artykuły
Brad Pitt oraz Mark Neale połączyli siły by ze swojej…
Marcin Walkowiak wywalczył kolejne podium dla Ducati Toruń Motul Team,…