fbpx
A password will be e-mailed to you.

Pierwszego dnia ostatniej rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski w Poznaniu Marko Jerman z zespołu Suzuki GRANDys duo sięgnął po tytuł mistrza Polski w klasie Superbike.

To już drugi tytuł dla Marko w ciągu tygodnia. W ostatnią niedzielę wygrywając wyścig na Slovakiaring został Mistrzem Alpe Adria Superbike.


REKLAMA

Doskonały powrót po kontuzji zaliczył też Daniel Bukowski, który najpierw sięgnął po pole position, a później wygrał wyścig w kategorii Supersport.

W Superstock 1000 i w GRANDys duo Formula X-Treme bezkonkurencyjny był Andy Meklau.

Jacek Grandys, manager Suzuki GRANDys duo: – Marko pojechał bardzo rozsądnie, nie wdając się w walkę o zwycięstwo. Trzecie miejsce wystarczyło do tytułu i jutro będzie mógł bez strachu pokazać swoje możliwości. Cieszę się też z imponującego powrotu Daniela. To była już druga jego kontuzja w tym roku, ale pokazał, że psychicznie jest bardzo silny i drugi raz wrócił w wielkim stylu. Brawa należą się też Andy’emu, który pokazał, że gdy nie prześladuje go pech, nie ma sobie równych w WMMP.


REKLAMAREKLAMA


Wyniki sobotnich wyścigów:

Supersport:
1. Daniel Bukowski 2. Sebastian Zieliński 3. Marek Szkopek 4. Szymon Strankowski 5. Piotr Surowiec
Superstock 1000:
1. Andreas Meklau 2. Paweł Szkopek 3. Michał Filla 4. Paweł Górka 5. Bartłomiej Wilczyński
Superbike:
1. Ireneusz Sikora 2. Janusz Oskaldowicz 3. Marko Jerman 4. Waldemar Chełkowski 5. Bartłomiej Lewandowski 6. Mariusz Durynek
GRANDys duo FORMULA X-Treme:
1. Andy Meklau 2. Ireneusz Sikora 3. Paweł Szkopek 4. Janusz Oskaldowicz 5. Marko Jerman 8. Bartłomiej Wiczyński 15. Mariusz Durynek

KOMENTARZE


REKLAMA