fbpx
A password will be e-mailed to you.

Szkopek, który startował pierwszy raz na torze Adria, szybko zaprzyjaźnił się z niespełna trzykilometrowym obiektem i w sobotę wygrał kwalifikacje. W wyścigu od początku objął prowadzenie i spokojnie podążał do mety, gdy w końcówce został zaatakowany przez Michala Sembere. Walka o zwycięstwo rozegrała się na ostatnim okrążeniu i ostatecznie zawodnik Team Recykl wygrał o cztery […]

Szkopek, który startował pierwszy raz na torze Adria, szybko zaprzyjaźnił się z niespełna trzykilometrowym obiektem i w sobotę wygrał kwalifikacje. W wyścigu od początku objął prowadzenie i spokojnie podążał do mety, gdy w końcówce został zaatakowany przez Michala Sembere.

Walka o zwycięstwo rozegrała się na ostatnim okrążeniu i ostatecznie zawodnik Team Recykl wygrał o cztery dziesiąte sekundy inkasując dodatkowy punkt za najszybsze okrążenie wyścigu. To było już czwarte w tym sezonie zwycięstwo Marka w Alpe Adria, dzięki któremu jeszcze bardziej powiększył przewagę nad rywalami w klasyfikacji generalnej.

Zobacz także: Marek Szkopek mistrzem Alpe Adria

Na 11 miejscu na koniec sezonu sklasyfikowany został Sebastian Zieliński, który startował tylko w trzech wyścigach.

Teraz przed Markiem i Team Recykl najważniejszy wyścig sezonu – mistrzostwa Europy w Albacete, które już 7 października odbędą się w Hiszpanii. Marek Szkopek zakwalifikował się do tych prestiżowych zawodów jako Mistrz Alpe Adria Supersport.

– Wyjazd do Włoch miał głównie charakter treningowy – powiedział Marek Szkopek, mistrz Polski i Alpe Adria Supersport – ale cieszę się z kolejnego w tym roku zwycięstwa. Adria Raceway bardzo przypadł mi do gustu, szczególnie jego zaplecze, które wybudowane jest z rozmachem. Przez weekend sprawdziliśmy sporo nowinek w moim motocyklu, ale mam nadzieję jeszcze coś poprawić przed Albacete. Nie mogę się już doczekać tej najważniejszej imprezy sezonu.

Zobacz także: Marek Szkopek i Team Recykl mistrzami Polski

Wyniki Adria Raceway:
1 Marek Szkopek 2 Michal Sembera 3 David Latr 4 Thomas Berghammer 5 Igor Kalab

Klasyfikacja końcowa Alpe Adria 2012:
1 Marek Szkopek 174 punkty 2 David Latr 118 3 Michal Sembera 111 4 Thomas Berghammer 101 5 Igor Kalab 95 11 Sebastian Zieliński 33

Zdjęcia: Małgorzata Daszkiewicz i fotomoto.it/Team Recykl

KOMENTARZE