fbpx
A password will be e-mailed to you.

Szkopek, który startował pierwszy raz na torze Adria, szybko zaprzyjaźnił się z niespełna trzykilometrowym obiektem i w sobotę wygrał kwalifikacje. W wyścigu od początku objął prowadzenie i spokojnie podążał do mety, gdy w końcówce został zaatakowany przez Michala Sembere.REKLAMA Walka o zwycięstwo rozegrała się na ostatnim okrążeniu i ostatecznie zawodnik Team Recykl wygrał o cztery […]

Walka o zwycięstwo rozegrała się na ostatnim okrążeniu i ostatecznie zawodnik Team Recykl wygrał o cztery dziesiąte sekundy inkasując dodatkowy punkt za najszybsze okrążenie wyścigu. To było już czwarte w tym sezonie zwycięstwo Marka w Alpe Adria, dzięki któremu jeszcze bardziej powiększył przewagę nad rywalami w klasyfikacji generalnej.

Na 11 miejscu na koniec sezonu sklasyfikowany został Sebastian Zieliński, który startował tylko w trzech wyścigach.

Teraz przed Markiem i Team Recykl najważniejszy wyścig sezonu – mistrzostwa Europy w Albacete, które już 7 października odbędą się w Hiszpanii. Marek Szkopek zakwalifikował się do tych prestiżowych zawodów jako Mistrz Alpe Adria Supersport.

– Wyjazd do Włoch miał głównie charakter treningowy – powiedział Marek Szkopek, mistrz Polski i Alpe Adria Supersport – ale cieszę się z kolejnego w tym roku zwycięstwa. Adria Raceway bardzo przypadł mi do gustu, szczególnie jego zaplecze, które wybudowane jest z rozmachem. Przez weekend sprawdziliśmy sporo nowinek w moim motocyklu, ale mam nadzieję jeszcze coś poprawić przed Albacete. Nie mogę się już doczekać tej najważniejszej imprezy sezonu.