fbpx
A password will be e-mailed to you.

Zawodnik Team Recykl Marek Szkopek zdobył w niedzielę kolejny tegoroczny tytuł. Wygrywając VII rundę Alpe Adria w chorwackiej Rijece, został mistrzem tej serii na dwie rundy przed końcem sezonu.

Po podwójnym zwycięstwie pod koniec lipca w Poznaniu i przypieczętowaniu tytułu mistrza Polski Supersport teraz Marek Szkopek najpierw wygrał sobotnie kwalifikacje, a w niedzielę prowadził od pierwszego do ostatniego okrążenia wpadając na metę z pięciosekundową przewagą nad Thomasem Berghammerem.

Marek jest już mistrzem tej serii i spokojnie może przygotowywać się do finału mistrzostw Europy, które odbędą się 7 października w hiszpańskim Albacete.

W siedmiu tegorocznych wyścigach Alpe Adria Marek Szkopek sześć razy stawał na podium, a trzy ostatnie wyścigi wygrał.

– Wspaniale się czuję, jestem bardzo szczęśliwy z wygranej w Rijece oraz z klasyfikacji generalnej Alpe Adria powiedział po wyścigu Marek Szkopek. – Chciałbym bardzo podziękować całemu zespołowi, Grupie Recykl za wiarę i wsparcie oraz Pirelli za pomoc techniczną i merytoryczną. Przed nami wielki finał Mistrzostw Europy, na których również dam z siebie wszystko i postaram się wygrać.

– Jestem bardzo dumny z Marka i całego zespołu – komentuje Bartek Lewandowski, manager Team Recykl. – Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że już dziś będziemy cieszyć się z tytułu, ale zwycięstwo w Rijece to potwierdzenie wspaniałej formy i dobry prognostyk przed mistrzostwami Europy w Albacete.

Wyniki wyścigu Supersport w Rijece

1. Marek Szkopek

2. Thomas Berghammer

3. Jiri Broz

4. Matthias Juranitsch

5. Jochen Rotter

Klasyfikacja generalna Alpe Adria Supersport po siedmiu wyścigach:

1. Marek Szkopek 147 punktów

2. Igor Kalab 84

3. Stefan Kerschbaumer 82

4. Thomas Berghammer 78

5. David Latr 77

Więcej o Team Recykl na http://www.facebook.com/TeamRecyklOficjalnyProfil

KOMENTARZE