fbpx
A password will be e-mailed to you.

Polacy nie mieli łatwego zadania – stawka była bardzo mocno obsadzona. Szkopek musiał wycofać się z pierwszego, sobotniego wyścigu po awarii spowodowanej groźnym wypadkiem podczas porannej kwalifikacji. Mocno poobijany, ubiegłoroczny mistrz Polski oraz Alpe Adria klasy Supersport dzień później ponownie ustawił się na starcie i w drugim wyścigu sięgnął po szóste miejsce. – podkreśla startujący […]

Polacy nie mieli łatwego zadania – stawka była bardzo mocno obsadzona. Szkopek musiał wycofać się z pierwszego, sobotniego wyścigu po awarii spowodowanej groźnym wypadkiem podczas porannej kwalifikacji. Mocno poobijany, ubiegłoroczny mistrz Polski oraz Alpe Adria klasy Supersport dzień później ponownie ustawił się na starcie i w drugim wyścigu sięgnął po szóste miejsce.

– podkreśla startujący Yamahą R1 Marek Szkopek.

W klasie Superstock 1000 w obu wyścigach o podium walczył Adrian Pasek. Choć na finiszu stracił nieco tempo z powodu zużycia opon, 26-latek dwukrotnie finiszował na wysokim, piątym miejscu.

– przyznaje Adrian Pasek.

Drobne problemy z elektroniką wyeliminowały z pierwszego wyścigu Superstock 1000 Pawła Górkę, który jednak dzień później ukończył zmagania na czternastym miejscu.

Advertisement

– mówi Paweł Górka.

Już w najbliższą sobotę Wójcik Racing Team wystartuje na Slovakiaringu w trzeciej rundzie mistrzostw świata FIM EWC, podczas której na Yamasze R1 z numerem 77 zmieniać się będą Marek i Paweł Szkopek, Adrian Pasek oraz Paweł Górka. Relacje z sobotniego, ośmiogodzinnego wyścigu na antenie Eurosportu 2 w godzinach 14:00-15:00 i 17:30-22:25. 

KOMENTARZE