fbpx
A password will be e-mailed to you.

Kolejna runda Bud-Rem-Stal Pit Bike Cup 2018 za nami. Przed raiderami wielki finał, który odbędzie się 28 października.

Poziom jazdy wzrasta w zatrważającym tempie, gdybym miał wystąpić na ostatniej rundzie, musiałbym trochę potrenować – śmieje się trener motocrossu, Marcin Wójcik.- Progres widać gołym okiem, ale nie tylko efektowna jazda się liczy. Warto spojrzeć na czasy z początku sezonu i to jak, zawodnicy przyspieszyli teraz. Jest to wielki przeskok, zawodnicy coraz mocniej kładą się w zakrętach, wycinają coraz większe koleiny, co też świadczy o prędkości i otwieraniu gazu.


REKLAMA

Pit Bike

W III rundzie Bud-Rem-Stal Pit Bike Cup 2018 wzięło udział 54 zawodników oraz dzieci z jazd pokazowych od 6 roku życia.

W tym momencie na linii startowej naszych zawodów pojawiają się już zawodnicy z całego kraju – mówi Łukasz Pawlikowski, organizator. – To oczywiście bardzo cieszy, że właśnie tu w Głażewie możemy popularyzować aktywny tryb życia wśród dzieci i młodzieży, robić coś dla całych rodzin, a przede wszystkim patrzeć na ogromny rozwój dyscypliny i zawodników. Dzięki regularnym szkoleniom poziom jazdy jest coraz wyższy, a my liczymy że o odkrytych na torze w Głażewie talentach, usłyszy cały świat.

Dzieci i młodzież, a także dorośli startujący w zawodach na mini-motocyklach pit bike rywalizowali w sześciu klasach. Najmłodsze dzieci jeżdżą w klasie Stock 90, są to już nawet ośmiolatkowie, którzy jeżdżą z licencją zawodniczą Polskiego Związku Motorowego. Kolejne klasy to Stock 125, Stock 150 MX, Stock 150 Pro, kobieca Pit Ladies i najmocniejsze maszyny: Super Pit.

Puchar Wójta

Pit Bike

Bardzo się cieszę, że mieszkańcy naszej gminy spędzają aktywnie wolne popołudnie, zarówno startując w zawodach, jak i kibicując – mówił wójt gminy Unisław, Jakub Danielewicz podczas zawodów i dodaje: Tor Głażewo sławi naszą gminę na cały kraj, za co serdecznie dziękuję, a wszystkim zawodnikom życzę sukcesów na torze. Cieszę się również, że mogłem wręczyć puchary dla najlepszych reprezentantów naszej gminy.

Puchary Wójta Gminy powędrowały do najlepszych zawodników w każdej klasie.
Kolejno byli to. Stock 90: Bartosz Pawlikowski, Stock 125: Marcel Kowalski, Stock 150 MX: Hubert Paduch, Pit Ladies: Daria Leba, Stock 150 Pro: Kacper Rabikowski , Super Pit:
Dariusz Leba.

Wypożycz motocykl i wystartuj!

Pit Bike

Najbliższe zawody, a zarazem finałowa runda odbędą się 28 października. Ale swoich sił spróbować może każdy bo na torze funkcjonuje również wypożyczalnia sprzętu. Wystarczy umówić się pod nr telefonu: 693058132


REKLAMAREKLAMA


Wyniki III rundy Bud-Rem-Stal Pit Bike Cup 2018

Stock 90
1. Maksymilian Pawełczak
2. Oskar Rumiński
3. Michał Valyavskyy

Stock 125
1. Mateusz Affelt
2. Oliwier Kaźmierski
3. Antoni Prowadzisz

Stock 150 MX
1. Cyprian Bieliński
2.Kamil Zima
3.Hubert Paduch

Pit Ladies
1. Daria Leba
2. Aleksandra Turno
3. Helena Wójcik

Stock 150 Pro
1. Kacper Rabikowski
2. Mateusz Lampkowski
3. Piotr Drypa

Super Pit
1. Dariusz Leba
2. Denis Zieliński
3. Jakub Jastrzębski

KOMENTARZE

REKLAMA