fbpx
A password will be e-mailed to you.

Majowy numer nafaszerowany jest świetnymi historiami ze świata motocyklistów, motocyklami i dobrą energią, której w ostatnim czasie może nam wszystkim brakować. Dlatego zrobiliśmy wszystko żeby ten stan rzeczy zmienić! Zapraszamy do lektury.

Kawasaki Ninja 400 Vs ZXR 400

O tym, że świat motocykli sportowych (i nie tylko) nieustannie się zmienia nie musimy nikogo informować, ale tym razem postanowiliśmy zrobić małego psikusa i zestawić ze sobą dwa niby podobne, ale zupełnie różne motocykle. Zaaranżowaliśmy na torze spotkanie blisko trzydziestoletniej ZXR 400 z bardziej cywilizowaną wersją zielonego sportowca. Jak wypadł ten test porównawczy? Wszystkiego dowiesz się z majowego wydania magazynu Świat Motocykli.


REKLAMA

Yamaha Tracer 700. Premiera!

Zanim wybuchła pandemia koronawirusa w Polsce, wysłaliśmy Tobiasza na Teneryfę, gdzie odbywały się premierowe testy najnowszego wcielenia Yamahy Tracer 700. To były najpierw bardzo stresujące, a później mega ciekawe i przyjemne testy! A co z motocyklem? O tym przeczytasz w najnowszym wydaniu!

KTM 1290 Super Duke R. Premiera

Naprawdę Ciężko jest zapowiedzieć test tego motocykla. Dlaczego? Ponieważ bardzo trudno jest w kilku słowach opisać tak mocny, szybki i agresywny jednoślad. Na szczęście w najnowszy numerze mieliśmy wystarczająco dużo miejsca. Poznajcie Bestię 3.0!
Wydanie majowe Świat Motocykli

Honda Transalp. Wieczny wędrowiec


Honda Transalp to jeden z tych motocykli, przy których epitet „legendarny” nie brzmi śmiesznie. Co prawda możemy mu zarzucić niską moc i niezbyt rozbujałe ego, ale musimy przyznać, że to kawał dobrego motocykla jest. Dlatego tym razem w dziale „używka” Tomek postanowił podnieść czapkę i ukłonić się przed kultowym „Trampkiem”. Jakie są jego najmocniejsze strony, a jakie najsłabsze? O czym warto wiedzieć rozglądając się za turystykiem Hondy? Rozprawę o tym sprzęcie zaczynamy już na 72 stronie!

Jak to działa? Aerodynamika cz.2. Motocykle miejskie i turystyczne

Tym razem w technicznej części najnowszego numeru rozprawiamy na temat aerodynamiki i skupiamy się na rozwiązaniach, które nie tylko mają spowodować, że motocykl będzie szybszy za sprawą odpowiedniego kierowania powietrzem, ale przede wszystkim bardziej komfortowy. Komfort to przecież najistotniejsza kwestia w przypadku motocykli turystycznych i miejskich. 

Honda Dream 250. Na podbój Ameryki

Historia początków Hondy to temat na naprawdę grubaśną książkę. Nie tylko ze względu na bogatą historię sportową, czy modele takie jak Honda Cub, ale również na sprzęty mniej znane w naszym kraju, ale takie które totalnie podbiły serca motocyklistów w innych częściach świata. Jeśli nigdy nie słyszeliście, to poznajcie historię Hondy Dream 250, motocykla który wyruszył na podbój Ameryki i trafił w ramiona np. Elvisa Presleya. Swoją drogą ta Honda naprawdę wygląda jak marzenie!

CHARTkorowe podróże. Świat motocyklistów

Jeszcze przez chwilę zostaniemy przy marzeniach. W najnowszym wydaniu naszego magazynu znajdziecie historię, która powaliła nas na kolana. Jeśli chcielibyśmy doszukać się zalet pandemii koronowirusa, to zdecydowanie byłoby to odkrycie bohatera tej historii. Wyobraźcie sobie, że Mateusz Adrian, bohater majowego Świata Motocyklistów, wskoczył na nieco zapomniany już motorower CHART i pojechał nim na Nordkapp. Kawał porywającej historii!


REKLAMAREKLAMA


30 lat cięcia, gięcia i spawania. Osobowość: Paweł Kotlarski


Oj… naprawdę ciężko jest zapowiedzieć artykuł tego typu, dlatego tym bardziej chylimy czoła przed Lechem Potyńskim, który udał się na rozmowę z człowiekiem, który „budował” polski motocyklizm. Zaczynał w Stołecznym klubie Motocyklowym jako budowniczy motocykli prototypowych. Potem został jednym z mechaników najbardziej kultowej miejscówki motocyklowej w Warszawie, a więc w serwisie Superbike przy ulicy Kaskadowej. To jeden z tych świrów motocyklowych, którzy zarażają pasją i sprawiają, że „Świat Motocykli” jest bardziej kolorowy. Zapraszamy do lektury!

Honda CB 550 Four „Friday” – Cardsharper Customs

W majowym wydaniu Świata Motocykli nie mogło zabraknąć stylowego customa. Tym razem Mariusz „Smoku” Rakowski opisuje wybitnie zaprojektowany i wykonany motocykl na bazie Hondy CB 550. Trzeba przyznać, że faktycznie ciężko jest obecnie znaleźć customową CB 550, która wywoła efekt wow u fana tuningu. Ten sprzęt to robi!

Dookoła komina. Warmia i Mazury

Chociaż ostatnie tygodnie nie sprzyjają turystyce motocyklowej (naprawdę to brzmi dziwnie w odniesieniu do numeru majowego), to przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby wskoczyć na motocykl i zwyczajnie pójść pojeździć. Nie musimy przecież co chwilę się zatrzymywać i zwiedzać, a możemy zwyczajnie jeździć i podziwiać świat z pokładu motocykla. Na Mazury zaprasza Lech Potyński!

Kenia i Tanzania na spontanie


W majowym numerze nie mogło zabraknąć podróży do odległych i egzotycznych miejsc. Zatem jeśli mimo wszystko wolisz zostać w domu, to zachęcamy Cię do przeczytania historii o podróży motocyklowej po Kenii i Tanzanii! Od razu robi się przyjemniej!

Świat Motocykli dostępny w najlepszych punktach sprzedaży:

 

Zamówienie prenumeraty: sklep.swiatmotocykli.pl

 

KOMENTARZE

REKLAMA