fbpx

28-letnia Niemka to bardzo doświadczona zawodniczka. W 2015 roku w barwach BMW wywalczyła wicemistrzostwo Niemiec klasy Superstock 1000. Rok temu najpierw stanęła na podium FIM EWC klasy Superstock podczas ośmiogodzinnych zmagań na torze Oschersleben a następnie o niecałą sekundę rozminęła się z podium w klasyfikacji generalnej legendarnego wyścigu 24-godzinnego Bol d'Or. Trzy tygodnie temu Lucy […]

Lucy Gloeckner

Trzy tygodnie temu Lucy razem z innym wspieranym przez BMW zespołem zakwalifikowała się do 24-godzinnego wyścigu w Le Mans na wysokim, trzecim miejscu.

Debiut w silnym składzie

W najbliższy weekend Gloeckner dołączy do Jaro Cernego oraz zaledwie 18-letniego Niemca, Arnauda Friedricha, który zadebiutuje w FIM EWC tydzień po podwójnym podium w swoim debiucie w europejskiej serii Alpe Adria klasy Superstock 1000. Cała trójka dosiądzie przygotowanego z fabrycznym wsparciem BMW S1000RR na oponach Pirelli.

Team LRP

Polska ekipa imponowała w FIM EWC na Słowacji już rok temu, w składzie Markus Reiterberger, Michal Filla i Jaro Cerny najpierw sięgając po trzecie miejsce w kwalifikacjach, a następnie po siódmą pozycję w wyścigu.

Tegoroczny wyścig FIM EWC 8h Slovakiaring odbędzie się w sobotę, w godzinach 14:30-22:30. Bezpośrednie relacje na antenie Eurosportu 2 w godzinach 14:00-15:00 i 17:30-22:25.

– mówi menedżer i doświadczony zawodnik ekipy, Bartłomiej Lewandowski, który trzy tygodnie temu startował w jej barwach w 24-godzinnym wyścigu FIM EWC w Le Mans.

Więcej o zespole LRP Poland na oficjalnej stronie www.lrppoland.pl , profilu na Facebooku www.facebook.com/TeamLRPPoland i kanale Youtube.