Zespół Bartłomieja Lewandowskiego od niemal dekady święci triumfy na polskich i zagranicznych torach, a od kilku lat, jako pierwszy polski team w mistrzostwach świata FIM EWC, z powodzeniem startuje także w wyścigach długodystansowych. W poprzednim sezonie ekipa wspierana przez BMW i Pirelli wywalczyła świetne dziewiąte miejsce w ośmiogodzinnym wyścigu MŚ na torze Slovakiaring oraz liczne […]

Zespół Bartłomieja Lewandowskiego od niemal dekady święci triumfy na polskich i zagranicznych torach, a od kilku lat, jako pierwszy polski team w mistrzostwach świata FIM EWC, z powodzeniem startuje także w wyścigach długodystansowych. W poprzednim sezonie ekipa wspierana przez BMW i Pirelli wywalczyła świetne dziewiąte miejsce w ośmiogodzinnym wyścigu MŚ na torze Slovakiaring oraz liczne podia w mistrzostwach Polski.

Jej nowy zawodnik, „Arnaud z Sachsenringu” wychowywał się rzut beretem od słynnego niemieckiego toru MotoGP, którego bogata wyścigowa historia sprawiła, że już w dzieciństwie złapał motocyklowego bakcyla. W 2009 roku rozpoczął starty w mistrzostwach Niemiec minimoto, w których w sezonie 2012 wywalczył – w wieku zaledwie 11 lat – tytuł mistrzowski, następnie startując w Niemieckim Pucharze Juniorów oraz Pucharze Yamahy R6. Dwa lata temu Friedrich, w wieku 15 lat i za specjalną zgodą niemieckiej federacji, trafił do mistrzostw Niemiec kategorii Superstock 1000, a rok temu zadebiutował w królewskiej klasie Superbike. Imponował nie tylko wynikami, ale i widowiskowym stylem jazdy, mocno zwieszając się z motocykla w zakrętach i sięgając po tytuł „Debiutanta Roku”.

W sezonie 2018 Friedrich będzie jednym z reprezentantów LRP Poland w pełnym cyklu mistrzostw świata FIM EWC, startując m.in. 24-godzinnym wyścigu w Le Mans oraz ośmiogodzinnych, równie wymagających „sprintach” na Slovakiaringu oraz przed własnymi kibicami, na Oschersleben. 17-latek wystartuje także na BMW S1000RR w klasie Superstock 1000 zarówno w mistrzostwach Polski WMMP, jak i w Alpe Adria, z zamiarem walki o jak najlepsze pozycje.

KOMENTARZE

REKLAMA