fbpx
A password will be e-mailed to you.

Jego zespołowy kolega, pochodzący z RPA Mathew Scholtz, wciąż uczy się nowej kategorii, jednak w piątek także imponował, kończąc dzień na wysokim, dziesiątym miejscu, ze stratą nieco ponad sekundy. Ścigający się w barwach Bogdanka Honda PTR, Polak Paweł Szkopek był dwudziesty, ale jest przekonany, że jutro znacznie poprawi swój wynik oraz czas z niedawnych testów, […]

Jego zespołowy kolega, pochodzący z RPA Mathew Scholtz, wciąż uczy się nowej kategorii, jednak w piątek także imponował, kończąc dzień na wysokim, dziesiątym miejscu, ze stratą nieco ponad sekundy. Ścigający się w barwach Bogdanka Honda PTR, Polak Paweł Szkopek był dwudziesty, ale jest przekonany, że jutro znacznie poprawi swój wynik oraz czas z niedawnych testów, awansując jednocześnie do czołówki. W sobotę zawodników czekają drugie kwalifikacje przed niedzielnym wyścigiem, który na żywo, o godzinie 3:15, pokaże stacja Eurosport. Więcej informacji o zespole pod adresem www.bogdankaracing.com oraz na profilu Bogdanka PTR Honda na portalach społecznościowych Facebook i Twitter.

Sam Lowes: „To był udany dzień i dobra zapowiedź niedzielnej rywalizacji. Jest ciepło, a pogoda jest stała, co także mnie cieszy. Dzisiaj pracowaliśmy nad tempem wyścigowym, a ostatecznie byliśmy bardzo blisko pierwszej pozycji. Jutro chcemy kontynuować naszą pracę i spróbować wywalczyć pole position, choć start z pierwszej linii też będzie dla mnie satysfakcjonujący.”

Mathew Scholtz: „Dzisiaj poszło mi lepiej, niż się spodziewałem, więc jestem zadowolony. Zmieniłem nieco linie przejazdu, omijając nierówności i byłem dzięki temu nieco szybszy niż podczas testów. Po porannej rozgrzewce, przed kwalifikacjami dokonaliśmy dużej zmiany ustawień, co bardzo mi pomogło. Jutro chcemy jeszcze wypróbować kilka rozwiązań i pojechać szybciej w drugiej kwalifikacji. W niedzielę wystartuje w moim pierwszym wyścigu MŚ World Supersport i chcę dowieźć do mety punkty.”

Paweł Szkopek: „Jutro liczę na poprawę czasu. We wtorek podczas testów byłem tutaj o wiele szybszy, a do tego jestem pewien, że mogę jeszcze poprawić tamten czas, dlatego jutro oczekuję dużych postępów i dobrego pola startowego do niedzielnego wyścigu.”Igor Piasecki, Dyrektor Bogdanka Racing: „Sam pojechał bardzo szybko i na tę chwilę jest w pierwszym rzędzie na starcie, co rokuje dobrze na wyścig. Mathew z wyjazdu na wyjazd poprawia czasy i jest już w dziesiątce. Jutro zobaczymy czy realny jest start z pierwszych dwóch rzędów. Paweł sprawdzał czy dalszy kierunek zmian z testów może przynieść poprawę czasów. Na razie czasu nie poprawił. Jutro podejmiemy decyzję o dalszych zmianach lub powrocie do ustawień z testów.”

Pierwsza kwalifikacja:

1. Broc Parkes (Ten Kate Racing Products) Honda CBR600RR 1’34.5322. Jules Cluzel (PTR Honda) Honda CBR600RR 1’34.5583. Sam Lowes (Bogdanka PTR Honda) Honda CBR600RR 1’34.5644. Fabien Foret (Kawasaki Intermoto Step) Kawasaki ZX-6R 1’34.7915. Kenan Sofuoglu (Kawasaki DeltaFin Lorenzini) Kawasaki ZX-6R 1’34.8076. Alex Baldolini (Power Team by Suriano) Triumph Daytona 675 1’35.0137. Balazs Nemeth (Racing Team Toth) Honda CBR600RR 1’35.2968. Lucas Pesek (PRORACE) Honda CBR600RR 1’35.5269. Ronan Quarmby (PTR Honda) Honda CBR600RR 1’35.64410. Mathew Scholtz (Bogdanka PTR Honda) Honda CBR600RR 1’35.66920. Pawel Szkopek (Bogdanka Racing) Honda CBR600RR 1’36.458

 

Źródło Bogdanka PTR Honda

KOMENTARZE