fbpx
A password will be e-mailed to you.

W sobotę Brytyjczyk sięgnął po trzecie z rzędu pole position, czyli pierwsze pole startowe, a dzień później prowadził rozgrywany na mokrym torze wyścig przez siedem z szesnastu okrążeń. Po błędzie w szykanie, 21-latek wyjechał poza tor i rozpoczął pogoń za nowym liderem. Podopieczny Bogdanki dogonił Francuza, Julesa Cluzela i zaatakował w ostatnim zakręcie wyścigu. Choć […]

W sobotę Brytyjczyk sięgnął po trzecie z rzędu pole position, czyli pierwsze pole startowe, a dzień później prowadził rozgrywany na mokrym torze wyścig przez siedem z szesnastu okrążeń. Po błędzie w szykanie, 21-latek wyjechał poza tor i rozpoczął pogoń za nowym liderem. Podopieczny Bogdanki dogonił Francuza, Julesa Cluzela i zaatakował w ostatnim zakręcie wyścigu. Choć na mecie musiał zadowolić się drugim miejscem, awansowało ono również Brytyjczyka na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej.


REKLAMA

Debiutujący w MŚ, Mathew Scholtz z RPA, na drugiej Bogdanka PTR Hondzie, na nowym dla siebie torze wywalczył w kwalifikacjach najwyższe w tym sezonie, ósme pole startowe, jednak upadł na szóstym okrążeniu wyścigu, walcząc o szóstą pozycję.

Kontuzjowanego Pawła Szkopka zastąpił w barwach Bogdanki Brytyjczyk Kieran Clarke, który mimo startu z 32 pozycji, dojechał do mety na świetnej, 14 lokacie, sięgając po dwa mistrzowskie punkty w debiucie w MŚ World Supersport. Świetna jazda Brytyjczyka sprawiła, iż zespół postanowił wystawić go jako zastępcę Szkopka także w najbliższy weekend, podczas piątej rundy MŚ, która odbędzie się na torze Donington Park w Wielkiej Brytanii.

Więcej o zespole Bogdanka PTR Honda pod adresem www.bogdankaracing.com i na portalach społecznościowych Facebook: profile Bogdanka PTR Honda i Bogdanka Racing oraz Twitter (BogdankaPTR).

Sam Lowes: „To był dobry wyścig. Świetnie się bawiłem. Popełniłem błąd, ale poza tym wszystko szło zgodnie z planem, a moja Bogdanka PTR Honda spisywała się idealnie. Byłem szybki przez cały weekend i jestem coraz bliżej. Warunki były trudne, ale nie miałem z nimi problemu, Dobre tempo przez cały weekend i drugie miejsce to dodatkowy zastrzyk motywacji przed moją domową rundą w Wielkiej Brytanii w najbliższy weekend. Kocham Donington Park, jestem tam szybki i liczę na udany wyścig.”

Mathew Scholtz: „Mój start nie był najlepszy, ale szybko przebijałem się na wyższe pozycje. Wtedy, hamując do drugiej szykany, zaliczyłem uślizg przedniego koła przez żadnego ostrzeżenia i tak zakończył się mój wyścig. Przez cały weekend miałem dobre tempo, a w kwalifikacjach zająłem swój najlepszy wynik w tym sezonie, ósme miejsce, więc przed wyścigiem na Donington Park patrzę na pozytywy. Na tym torze pierwszy raz stanąłem na podium, dlatego liczę na udany weekend i dalsze postępy.”

Kieran Clarke: „To był trudny wyścig, ponieważ po starcie było bardzo mokro, ale z czasem tor zaczął przesychać. Cieszę się z punktów w moim debiucie w MŚ World Supersport. Możliwość zastąpienia Pawła pojawiła się w ostatniej chwili, więc nie był to łatwy weekend, tym bardziej, że od dawna nie jeździłem motocyklem, więc cieszę się z punktów i liczę na dobry weekend przed własnymi kibicami na Donington Park.”

Igor Piasecki, Dyrektor Bogdanka Racing: „To był bardzo ekscytujący wyścig. Sam był bardzo szybki i choć wyjechał poza tor, prawie wygrał. Mathew upadł, najprawdopodobniej z powodu oleju rozlanego na torze, ale ma za sobą pozytywny weekend i jest mocno zmotywowany przed kolejną rundą. Jesteśmy też bardzo zadowoleni z Kierana, który pokazał, że jest prawdziwym profesjonalistą. Nie startował na motocyklu od października, a mimo wszystko wywalczył punkty i świetnie współpracował z zespołem, dlatego postanowiliśmy wystawić go także przed domową publicznością na Donington Park za tydzień. Monza to najszybszy tor w kalendarzu, dlatego dziękujemy PTR za świetne przygotowanie motocykli.”

Wyniki:

1. Jules Cluzel (PTR Honda) Honda CBR600RR 33’08.8972. Sam Lowes (Bogdanka PTR Honda) Honda CBR600RR 33’09.2093. Kenan Sofuoglu (Kawasaki DeltaFin Lorenzini) Kawasaki ZX-6R 33’26.2664. Imre Toth (Racing Team Toth) Honda CBR600RR 33’30.4255. Stefano Cruciani (Puccetti Racing Kawasaki Itali) Kawasaki ZX-6R 33’38.3666. Alex Baldolini (Power Team by Suriano) Triumph Daytona 675 33’41.1117. Massimo Roccoli (Bike Service – WTR TEN 10) Yamaha YZF R6 33’52.4748. Andrea Antonelli (Team Lorini) Honda CBR600RR 33’52.8469. Vittorio Iannuzzo (Power Team by Suriano) Triumph Daytona 675 33’56.35210. Raffaele De Rosa (Team Lorini) Honda CBR600RR 33’56.72314. Kieran Clarke (Bogdanka Honda PTR) Honda CBR600RR 34’14.057RT. Mathew Scholtz (Bogdanka PTR Honda) Honda CBR600RR 10’44.146


REKLAMAREKLAMA


Klasyfikacja generalna:

1. Kenan Sofuoglu 612. Sam Lowes 513. Fabien Foret 494. Jules Cluzel 485. Alex Badolini 346. Broc Parkes 297. Vladimir Leonov 268. Lorenzo Lanzi 259. Ronan Quarmby 2510. Vittorio Iannuzzo 25Mathew Scholtz 2Kieran Clarke 2

 

Źródło Bogdanka PTR Honda

ZOBACZ TAKŻE

Yamaha R6-Dunlop-Cup w Oschersleben

AMA Endurocross 2012 Championship | I runda

Girl’s power czyli majowe starty Joanny Miller

KOMENTARZE


REKLAMA