fbpx
A password will be e-mailed to you.

Motocykliści lubelskiej ekipy Bogdanka PTR Honda w najbliższy weekend wystartują w X rundzie MŚ World Supersport na nowym torze Moscow Raceway w Rosji, gdzie do zespołu dołączy dwukrotny mistrz Polski, Andrzej Chmielewski.

Walczący o mistrzostwo świata, Brytyjczyk Sam Lowes, uzyskał najlepszy czas podczas środowych testów w Moskwie.

Lowes traci tylko czternaście punktów do lidera klasyfikacji generalnej przy stu możliwych jeszcze do zdobycia w ostatnich czterech wyścigach sezonu. 22-latek zapowiada więc walkę o mistrzowski tytuł, na potwierdzenie czego uzyskał dzisiaj najlepszy czas podczas testów, jakie organizatorzy MŚ zaplanowali przed rundą na debiutującym w kalendarzu torze Moscow Raceway.

Dwunasty był dzisiaj pochodzący z RPA Mathew Scholtz. Drugi z zawodników Bogdanka PTR Honda ma w tym roku utrudnione zadanie, ponieważ debiutuje w serii World Supersport, w związku z czym musi od zera uczyć się większości torów. Runda w Moskwie oznacza jednak dla Scholtza wyrównane szanse, ponieważ Moscow Raceway jest nowością dla całej stawki i wszyscy zawodnicy dopiero dzisiaj mieli pierwszą okazję do zapoznania się z jego nitką.

Podczas rundy w Moskwie trzeciego motocykla Bogdanka PTR Honda dosiądzie dwukrotny mistrz Polski, 22-letni Andrzej Chmielewski, który miał dzisiaj pierwszą okazję do zapoznania się z nowym torem i lubelską ekipą, a także pierwszy raz dosiadł motocykla kategorii Supersport, kończąc testy na trzydziestej trzeciej pozycji.

Niedzielny wyścig World Supersport rozpocznie się o godzinie 11:30 czasu polskiego. Relacja na żywo w Eurosporcie 2.

Sam Lowes: ”Dobrze było zrelaksować się po ostatniej rundzie, ale ostro także trenowałem i czekam już na cztery ostatnie wyścigi sezonu. Tor jest bardzo techniczny. W pierwszej połowie jest kręty, ale potem otwiera się, a do tego jest pełen zmian poziomów i ciekawych zakrętów, co zapowiada zacięte ściganie i ekscytujący weekend. Naszym celem jest mistrzowski tytuł, więc dam z siebie wszystko w ostatnich czterech wyścigach sezonu.„

Andrzej Chmielewski: ”Na początku dzisiejszego testu byłem wręcz zaszokowany tym, jak duża jest różnica pomiędzy motocyklami Superstock, a maszyną Bogdanki w specyfikacji Supersport. Musiałem uczyć się nie tylko toru, ale także motocykla. Wiedziałem, że będę potrzebował trochę czasu, ale robiłem postępy krok po kroku i pod koniec dnia czułem się już dość pewnie. Nie chciałem ryzykować i popełnić błędu, ale myślę, że mamy jeszcze duży margines i w ten weekend będę mógł powalczyć o dobre miejsce.„

Więcej o zespole Bogdanka PTR Honda pod adresem www.bogdankaracing.com i na portalach społecznościowych Facebook: profile Bogdanka PTR Honda i Bogdanka Racing oraz Twitter (BogdankaPTR).

KOMENTARZE