fbpx
A password will be e-mailed to you.

Reprezentujący lubelski zespół motocyklowy Bogdanka PTR Honda, Brytyjczyk Sam Lowes wystartuje w ten weekend w swoim drugim wyścigu przed własną publicznością, w dziewiątej rundzie MŚ World Supersport na torze Silverstone.

Drugi w klasyfikacji generalnej MŚ, Lowes wcześniejszy start przed własnymi kibicami na torze Donington Park, zakończył w kwietniu sięgając po swoje pierwsze zwycięstwo w karierze. 22-latek liczy więc, że w niedzielę powtórzy wyczyn sprzed kilku miesięcy, redukując jednocześnie wynoszącą 23 punkty stratę do lidera tabeli, Kenana Sofuoglu.

– Czuję się mega przed kolejnym domowym wyścigiem – powiedział Sam Lowes. – Jestem w dobrej formie, lubię Silverstone i myślę, że to będzie dla nas udana runda. Start przed własną publicznością zawsze oznacza dodatkową presję, ale lubię to, a na Donington Park pokazaliśmy, na co nas stać w takiej sytuacji, więc na Silverstone liczę w ten weekend na powtórkę. Chcę wrócić na najwyższy stopień podium i zredukować stratę do lidera tabeli.

Finiszować w punktowanej piętnastce zamierza drugi z zawodników Bogdanka PTR Honda, pochodzący z RPA debiutant w World Supersport, Mathew Scholtz.

– Nigdy nie byłem na Silverstone – powiedział Mathew – ale oglądałem ostatnio dużo starych wyścigów i grałem w gry komputerowe, aby nauczyć się konfiguracji i nie mogę już doczekać się weekendu. To szybki i płynny tor, a takie odpowiadają mojemu stylowi jazdy. Ostatnich kilka wyścigów nie poszło po naszej myśli, ale w Brnie pokazaliśmy, że możemy walczyć o punkty, więc taki jest mój cel na najbliższy weekend. Potrzebuję tylko trochę szczęścia, aby pokazać, na co mnie stać.

Skład Bogdanki uzupełni w najbliższy weekend Szwed Alexander Lundh, który rozpoczynał sezon startując w MŚ Moto2. 25-latek z Varnamo dosiądzie motocykla kontuzjowanego Pawła Szkopka i liczy na udany wyścig na torze Silverstone, na którym ścigał się w Moto2 nieco ponad miesiąc temu.

– Bardzo się cieszę, że znów wystartuję na Silverstone i dołączę w ten weekend do zespołu Bogdanka PTR Honda – mówi Alexander Lundh. – To bardzo dobra ekipa, dlaczego liczę na udany wyścig. Co prawda będę musiał od nowa nauczyć się motocykla Supersport, elektroniki i opon Pirelli, ale myślę, że po dwóch sesjach wszystko będzie już w porządku. Jeździłem w World Supersport i wiem, że to trudna klasa, ale liczę na suchy weekend i dobry wynik w wyścigu na torze, który lubię.

Niedzielny wyścig na żywo pokaże o godzinie 14:30 Eurosport 2.

Więcej o zespole Bogdanka PTR Honda na www.bogdankaracing.com i na portalach społecznościowych Facebook: profile Bogdanka PTR Honda i Bogdanka Racing oraz Twitter (BogdankaPTR).

KOMENTARZE