fbpx
A password will be e-mailed to you.

Sam Lowes reprezentujący lubelski zespół motocyklowy Bogdanka PTR Honda, jak już informowaliśmy, ukończył wyścig X rundy MŚ World Supersport w Moskwie na 12 miejscu.

Lowes był szybki przez cały weekend, ale szansę na walkę o zwycięstwo zaprzepaścił falstart, z powodu którego Brytyjczyk musiał karnie przejechać przez aleję serwisową i wrócił na tor na trzydziestej pozycji.


REKLAMA

Zdołał jednak przebić się na dwunaste miejsce, zdobywając cenne punkty. Co prawda spadł na trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej, ale wciąż ma szansę na tytuł mistrza.

– Byłem szybki i pewny siebie przez cały weekend, ale popełniłem błąd – powiedział Sam Lowes. – Wróciłem na tor aby wywalczyć jak najlepsze miejsce i zgarnąłem choć kilka punktów, ale szkoda, że zakończyliśmy weekend w taki sposób. Nie poddajemy się jednak i będziemy walczyć do końca, dlatego czekam już na wyścig w Niemczech.

Swój plan na wyścig w Rosji w pełni zrealizował za to Mathew Scholtz. Debiutant z RPA ukończył niedzielne zmagania na świetnym, dziesiątym miejscu.

– Mój start nie był najlepszy – opowiadał po wyścigu Mathew Scholtz. – Spadłem na szesnaste miejsce, ale odrabiałem straty i dojechałem do mety na dziesiątej pozycji. Miałem dobre tempo, więc mam nadzieję, że następnym razem lepiej wystartuję i będę mógł sięgnąć po jeszcze lepszą pozycję na mecie

Swój pierwszy start w MŚ zaliczył w ten weekend w barwach Bogdanki Andrzej Chmielewski, który musiał jednak wycofać się z samego wyścigu.


REKLAMAREKLAMA


– Dobrze wystartowałem i awansowałem o kilka oczek, ale nie mogłem utrzymać tempa grupy jadącej przede mną powiedział Andrzej Chmielewski. – Później popełniłem błąd i wyjechałem poza tor. Straciłem sporo czasu i na finiszu nie chciałem wejść w drogę czołówce, więc zjechałem z toru. Tak czy inaczej świetnie bawiłem się na motocyklu Supersport, a zespół przez cały weekend pracował wyśmienicie, dlatego dziękuje Bogdance za ten start.

Jedenasta runda World Supersport za dwa tygodnie na niemieckim torze Nurburgring.

Więcej o zespole Bogdanka PTR Honda pod adresem www.bogdankaracing.com i na portalach społecznościowych Facebook: profile Bogdanka PTR Honda i Bogdanka Racing oraz Twitter (BogdankaPTR).

KOMENTARZE


REKLAMA