fbpx
A password will be e-mailed to you.

Lotus, firma znana z produkcji samochodów sportowych i wyścigowych, zapowiada produkcję supermotocykla, w którym zamierza wykorzystać technologie stosowane w bolidach Formuły 1.

Na razie informacji jest niewiele, lecz projekt zapowiada się bardzo interesująco. Motocykl Lotus C-01 powstanie we współpracy ze znanym z wyścigów samochodowych teamem Kodewa. Zaprojektuje go Daniel Simon, który pracował m.in. dla Bugatti i Volkswagena, a ostatnio robi karierę w Hollywood jako twórca futurystycznych pojazdów filmowych. To on zaprojektował Lightcycle do filmu ”Tron. Legacy„.

Wiemy, że w Lotusie C-01 będą zastosowane, podobnie jak w bolidach F1, nowoczesne materiały – włókna węglowe, tytan i stal o takiej jakości, jak używana w przemyśle lotniczym. Bezpieczeństwo, ergonomia i design – to trzy cele, które sobie stawiają twórcy motocykla. Na razie nie podają żadnych danych technicznych, oprócz mocy silnika – 200 KM.

Daniel Simon zapowiada motocykl, który będzie dziełem sztuki, połączy brutalną moc z elegancją i stylem, będzie technologicznym potworem w eleganckim, szytym na miarę garniturze.

W ciągu najbliższych tygodni mają pojawić się kolejne informacje na temat rozwoju tego projektu.

KOMENTARZE