fbpx
A password will be e-mailed to you.

Walka o Indywidualne Mistrzostwo Świata na żużlu rozpocznie się w sezonie 2015 w Warszawie. Stadion Narodowy będzie gościł LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland 18 kwietnia 2015 roku.

W Warszawie odbędzie się jedna z największych imprez żużlowych w historii żużla w Polsce. Na Stadionie Narodowym po raz ostatni będzie można zobaczyć w akcji Indywidualnego Mistrza Świata z 2010 roku, Tomasza Golloba, który potwierdził, że wystartuje z ”dziką kartą„. Zawody będą oficjalnym pożegnaniem Tomasza Golloba z cyklem Speedway Grand Prix. Po raz pierwszy w historii na Stadionie Narodowym zostanie rozegrany turniej żużlowy. Dyrektor zarządzający BSI Speedway Paul Bellamy jest pewny, że LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix będzie spektakularnym otwarciem przyszłorocznego cyklu SGP.


REKLAMA

W międzynarodowej stawce 16 najlepszych zawodników na świecie, którzy wezmą udział w LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland na Stadionie Narodowym, znajdzie się aż czterech Polaków: Krzysztof Kasprzak, Jarosław Hampel, Maciej Janowski i startujący z ”dziką kartą„ Tomasz Gollob. Po EURO 2012 i Mistrzostwach Świata w Siatkówce, SGP na Stadionie Narodowym ma szansę stać się kolejnym wielkim wydarzeniem, które pokaże potencjał Polski i Warszawy. Wydarzeniem, które potwierdzi, że jesteśmy krajem nowoczesnym i potrafiącym zorganizować imprezę sportową na najwyższym światowym poziomie.

Jeśli nie uda ci się kupić biletu na LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland na Stadionie Narodowym, nic straconego! Aby obejrzeć turniej żużlowy na najwyższym poziomie, w gronie innych fanów, odwiedź w dniu zawodów bezpłatną Strefę Kibica zlokalizowaną na Błoniach Stadionu Narodowego. Znajdzie się w niej nie tylko ponad 15-metrowy telebim, ale również inne atrakcje przygotowane przez organizatorów.

Żużlowa Strefa Kibica na Błoniach Stadionu Narodowego zostanie uruchomiona o godzinie 12:00 w dniu zawodów LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. Jej powierzchnia wyniesie 15 tysięcy metrów kwadratowych, a do dyspozycji zgromadzonych gości będzie między innymi wielki, ponad 15-metrowy telebim, na którym wszyscy będą mogli śledzić zmagania żużlowców transmitowane na żywo. Ponadto przed rozpoczęciem imprezy zgromadzeni w Strefie Kibica fani będą mogli skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów.


REKLAMAREKLAMA


Do dyspozycji osób, które zdecydują się na odwiedzenie Strefy Kibica, zostaną udostępnione między innymi symulatory jazdy ciężarówkami, samochodami osobowymi i motocyklami. Pasjonatów motoryzacji zainteresuje z pewnością wystawa klasycznych motocykli wykorzystywanych kiedyś w zawodach żużlowych. Fani będą mogli również spotkać się z zawodnikami LOTTO Team (m.in. Krzysztofem Hołowczycem), na co dzień uczestniczącymi w wyścigach motosportu, a także powalczyć o autografy mistrzów startujących w LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland, którzy odwiedzą Strefę Kibica między godziną 17:15 a 17:30 (będą to: Tai Woffinden, Greg Hancock, Tomasz Gollob i Krzysztof Kasprzak).

Sprawdzić będzie się można na symulatorze zderzenia, a ponadto do dyspozycji fanów będzie żyroskop i dwie fotobudki. Od momentu otwarcia Strefy Kibica będą również prowadzone konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

KOMENTARZE


REKLAMA