fbpx
A password will be e-mailed to you.

Loris Baz przygotowuje się do swego pierwszego pełnego sezonu wyścigowego w klasie Superbike. W tym roku skończy 20 lat. Team Kawasaki uważa, że to wschodząca gwiazda WSBK.

Loris wystartował w WSBK w połowie sezonu, jako partner Toma Sykesa w zespole Kawasaki Racing Team. Zastąpił kontuzjowanego Joana Lascorza. Doświadczenie miał mniejsze niż inni zawodnicy, a mimo to wykazał się niezwykłymi umiejętnościami i pokazał na co go stać. Szybko został doceniony przez team Kawasaki, który na sezon 2013 włączył go do zespołu na stałe.

Początki kariery młodego Francuza sięgają roku 2008, gdy w wieku zaledwie15 lat wygrał zawody Superstock 600. Później brał udział w innych kategoriach oraz zawodach w całej Europie, m.in. British Superbike. W 2012 młody zawodnik z Francji rozpoczął karierę w teamie Kawasaki Morillas Racing School (MRS) Superstock 1000 FIM Cup. Już po trzech wyścigach pokazał, co potrafi, zajmując miejsce na podium. Sezon 2012 zakończył zwycięskim wyścigiem w Mistrzostwach Świata Superbike.

Dzięki pierwszemu miejscu w Silverstone oraz dwóm innym wyścigom, w których stanął na podium, Baz zapewnił sobie udział w pełnym sezonie WSBK.

Loris Baz: Zawsze powtarzam, że z ludźmi, z którymi pracuję, muszę czuć się jak w rodzinie, a w przypadku Kawasaki ta więź powstała natychmiast, najpierw gdy startowałem w Superstock, a potem Superbike. W prawdzie nie było łatwo dołączyć w połowie sezonu, ale potraktowałem to jako życiową szansę i nie mogło być lepiej.

KOMENTARZE

Nie ma więcej wpisów