fbpx
A password will be e-mailed to you.

Motocykliści z Łodzi postanowili podziękować tamtejszym władzom za udostępnienie niektórych buspasów i wprowadzanie bardziej przyjaznych dla motocykli rozwiązań drogowych.

Już od marca jednoślady mogą jeździć po wyznaczonych buspasach. Miasto postarało się o odpowiednie znaki oraz piktogramy w odpowiednich miejscach na drodze. Jak podkreślają urzędnicy projekt już odniósł sukces, a policja nie odnotowuje zwiększonej liczby wypadków z jednośladami w związku z wpuszczeniem ich na pasy dla komunikacji miejskiej.

Łódzki magistrat zapowiedział także inne działania dotyczące jednośladów. W ich skład wchodzi między innymi zweryfikowanie działania pętli indukcyjnych przed niektórymi skrzyżowaniami, tak aby motocykliści nie musieli czekać na inny pojazd by zmieniło się światło.

Advertisement

Łódź jest jednym z najbardziej zakorkowanych miast w Polsce. Jak podkreślają motocykliści ułatwienie im poruszania się po mieście wpływa też pozytywnie na ruch innych pojazdów. Użytkownicy jednośladów postanowili podziękować urzędnikom za ich wysiłek i przyjazne podejście do motocykli. Przygotowali krótki filmik, do obejrzenia którego zapraszamy.

KOMENTARZE