fbpx
A password will be e-mailed to you.

Przedostatnia rywalizacja w ramach tegorocznej Światowej Serii Red Bull X-Fighters odbędzie się już w najbliższą sobotę (11 sierpnia) w Monachium. Nowozelandczyk Levi Sherwood ma duże szanse. by zapewnić sobie tytuł mistrza.

Drugie w tym roku zwycięstwo Sherwooda, które wywalczył w Madrycie, zapewniło mu 80-punktową przewagę nad Javierem Villegasem z Chile. Podczas przystanku w Niemczech do zgarnięcia jest 100 punktów.


REKLAMA

Zmagania najlepszych zawodników FMX na świecie podziwiać będzie na Stadionie Olimpijskim aż 40 tysięcy fanów.

W rywalizacji Red Bull X-Fighters riderzy wzbijają się na swych motocyklach na wysokość 15 metrów i pokonują w powietrzu dystanse dochodzące do 30 metrów.

Podczas zmagań w Madrycie Francuz Thomas Page, który w klasyfikacji generalnej zajmuje czwartą pozycję (135 punktów), otrzymał od hiszpańskiej publiczności owację na stojąco za swój fantastyczny trik – body varial to no-footed can-can. Taka Higashino z Japonii także kontynuuje dobrą passę, która zaczęła się w Madrycie od zaliczenia rock solid backflipa, który zapewnił mu piąte miejsce.

Szansę na tytuł mistrza ma w dalszym ciągu Javier Villegas, który na podium stanął w tym sezonie tylko raz – zajął trzecie miejsce podczas inauguracyjnego przystanku w Dubaju. W Glen Helen był czwarty, a w Madrycie dopiero siódmy. Obecny mistrz Dany Torres był drugi w Hiszpanii i teraz z sumą 130 punktów zajmuje piątą pozycję. Nie wyklucza go to jednak z walki o obronę tytułu, gdyż liczy na zwycięstwo w Monachium i finał w Sydney.


REKLAMAREKLAMA


Relacja na żywo: http://live.redbull.tv/events/89/xfighters-munich w sobotę o godzinie 20.00

Tegoroczne zmagania Światowej Serii Red Bull X-Fighters zakończą się 6 października w Sydney w Australii.

KOMENTARZE


REKLAMA