fbpx
A password will be e-mailed to you.

Nowozelandczyk Levi Sherwood wygrał pierwszy przystanek Światowej Serii Red Bull X-Fighters na Plaza de Toros w Mexico City.

38 000 meksykańskich fanów było świadkami pięknej walki podczas inauguracyjnej rundy tegorocznej serii Red Bull X-Fighters. Na arenie Plaza de Toros mistrz z 2012 roku, Levi Sherwood nie miał sobie równych i po zaciętej walce w finale z Joshem Sheehanem okazał się najlepszy.


REKLAMA

Zawodnicy udowodnili, że nie próżnowali zimą i w Mexico City zaprezentowali widowiskowe przejazdy, nad którymi ciężko pracowali przez ostatnie miesiące. Nie zabrakło jednak niespodzianek. Zeszłoroczny triumfator z Meksyku oraz broniący tytułu króla Red Bull X-Fighters Tom Pages występu nie zaliczy do udanych. Podczas swojego przejazdu w ćwierćfinale Francuz najpierw nie wykonał Volta, a chwilę później zaliczył niegroźny upadek podczas próby Flary. Błędy wyeliminowały go z dalszej walki.

Takiej okazji nie mógł odpuścić Levi Sherwood. Nowozelandczyk po wygranej w kwalifikacjach czuł się niezwykle pewnie, a swoim finałowym przejazdem potwierdził, że jest w wysokiej formie i chce w tym roku wygrać. Nie miał jednak łatwego zadania, bo w finale musiał zmierzyć się z szalonym Joshem Sheehanem. Takie triki jak potężny Kiss of Death Backflip, czy efektowny Turndown whip z Nac Naciem pozwoliły wygrać Sherwoodowi 3-2 nad Australijczykiem. Trzecie miejsce przypadło ulubieńcowi publiczności – Dany’emu Torresowi.


REKLAMAREKLAMA


Teraz zawodnicy będą mogli trochę odpocząć i popracować nad swoimi trikami przed kolejną rundą. Światowa Seria Red Bull X-Fighters powróci 25 maja, kiedy to najlepsi freestyle’owcy spotkają się w japońskiej Osace, aby stanąć do walki o kolejne punkty klasyfikacji generalnej.

Wyniki Red Bull X-Fighters Mexico City 2014

1. Levi Sherwood (NZL) 2. Josh Sheehan (AUS) 5. Dany Torres (ESP) 4. Adam Jones (USA) 5. Thomas Pag?s (FRA) 6. Rob Adelberg (AUS) 7. Javier Villegas (CHI) 8. Maikel Melero (ESP) 9. Libor Podmol (CZE) 10. Remi Bizouard (FRA) 11. Erick Ruiz (MEX)

KOMENTARZE

REKLAMA