Honda nie przestaje zadziwiać swoimi projektami i nowościami wdrażanymi na rynek! Nie zdążył jeszcze opaść kurz po premierowej prezentacji motocykli CB650R oraz CBR650R, a świat obiegła informacja o planach kolejnej nowości – offroadowego skutera o pojemności 300 ccm, czyli modelu X-ADV 300!

Co prawda informacje o X-ADV 300 są nadal nieoficjalne i wypłynęły na świat „przez przypadek”, ale już teraz możemy śmiało powiedzieć, że ten koncept jest bardzo ciekawy. Przede wszystkim dlatego, że terenowy skuter o pojemności 300 ccm będzie zdecydowanie łatwiejszy w okiełznaniu niż jednostka, X-ADV, która już jest na rynku. Przypomnijmy: obecny model jest w produkcji już ponad dwa lata i znalazł ogromną rzecze fanów – szczególnie we Włoszech.


REKLAMA

Taniej, zdecydowanie taniej!

Nie możemy jednak zapominać, że dla niektórych użytkowników X-ADV może okazać się zbyt mocny i ciężki. Nic dziwnego, przecież skuter został wyposażony w dwucylindrowy silnik o pojemności 750 ccm! Lżejszy skuter może okazać się prawdziwym zbawieniem, dla tych którzy chcą po prostu jeździć w na co dzień, do pracy, sklepu czy na zajęcia. Poza tym niezwykle ważna okazać może się finalna cena pojazdu Hondy. Skuter z mniejszym silnikiem będzie zdecydowanie tańszy w zakupie i oczywiście w eksploatacji. To może zjednać niejednego klienta!

 
Co będzie bazą dla nowego skutera Hondy? Prawdopodobnie w ramie znajdziemy silnik, który trafił do modelu Forza 300. Skuter ten miał premierę w zeszłym roku i bardzo dobrze przyjął się na rynku. Poza tym Japończycy mogą garściami czerpać z technologii, które już opracowali dla motocykli tj. Honda Rebel 300 czy terenowy XRE 300 (produkowany jest na rynek brazylijski). Co więcej, w historii mieli takie pojazdy jak  XR250 Tornado i NX4 Falcon – wszystko to pojazdy niedrogie, produkowane na rynki, w których to właśnie cena jest najistotniejsza. Czy szykuje się hit sprzedażowy? Czas pokaże, teraz musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na oficjalne informacje, zdjęcia oraz dane techniczne!

 

 

KOMENTARZE


REKLAMA