Honda nie przestaje zadziwiać swoimi projektami i nowościami wdrażanymi na rynek! Nie zdążył jeszcze opaść kurz po premierowej prezentacji motocykli CB650R oraz CBR650R, a świat obiegła informacja o planach kolejnej nowości – offroadowego skutera o pojemności 300 ccm, czyli modelu X-ADV 300!

Co prawda informacje o X-ADV 300 są nadal nieoficjalne i wypłynęły na świat „przez przypadek”, ale już teraz możemy śmiało powiedzieć, że ten koncept jest bardzo ciekawy. Przede wszystkim dlatego, że terenowy skuter o pojemności 300 ccm będzie zdecydowanie łatwiejszy w okiełznaniu niż jednostka, X-ADV, która już jest na rynku. Przypomnijmy: obecny model jest w produkcji już ponad dwa lata i znalazł ogromną rzecze fanów – szczególnie we Włoszech.


REKLAMA
Advertisement

Taniej, zdecydowanie taniej!

Nie możemy jednak zapominać, że dla niektórych użytkowników X-ADV może okazać się zbyt mocny i ciężki. Nic dziwnego, przecież skuter został wyposażony w dwucylindrowy silnik o pojemności 750 ccm! Lżejszy skuter może okazać się prawdziwym zbawieniem, dla tych którzy chcą po prostu jeździć w na co dzień, do pracy, sklepu czy na zajęcia. Poza tym niezwykle ważna okazać może się finalna cena pojazdu Hondy. Skuter z mniejszym silnikiem będzie zdecydowanie tańszy w zakupie i oczywiście w eksploatacji. To może zjednać niejednego klienta!

 
Co będzie bazą dla nowego skutera Hondy? Prawdopodobnie w ramie znajdziemy silnik, który trafił do modelu Forza 300. Skuter ten miał premierę w zeszłym roku i bardzo dobrze przyjął się na rynku. Poza tym Japończycy mogą garściami czerpać z technologii, które już opracowali dla motocykli tj. Honda Rebel 300 czy terenowy XRE 300 (produkowany jest na rynek brazylijski). Co więcej, w historii mieli takie pojazdy jak  XR250 Tornado i NX4 Falcon – wszystko to pojazdy niedrogie, produkowane na rynki, w których to właśnie cena jest najistotniejsza. Czy szykuje się hit sprzedażowy? Czas pokaże, teraz musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na oficjalne informacje, zdjęcia oraz dane techniczne!

 

 

KOMENTARZE

REKLAMA

Polecane artykuły
Na pewno na tę informację czekali wszyscy fani wyścigów motocyklowych.…
Trzy lata, tyle minęło od ostatniej rundy MŚ SuperEnduro w…