fbpx
A password will be e-mailed to you.

Motocyklista ORLEN Team, Kuba Przygoński zajął czwarte miejsce w Rally TT Requena – eliminacji Mistrzostw Hiszpanii w rajdach Cross Country.

Start w lokalnym rajdzie w Hiszpanii potwierdził wysoką formę zawodnika ORLEN Team przed najważniejszym rajdem w sezonie – Dakarem, który rusza już 4 stycznia 2015 roku.


REKLAMA

– Ten hiszpański rajd to była taka namiastka Dakaru. Pojechałem treningowo, przede wszystkim po to, żeby się trochę pościgać i poczuć rytm rywalizacji. Specjalnie wystartowałem na dużym, dakarowym motocyklu, którym znacznie trudniej się manewruje. Dla mnie jest teraz najważniejsze, abym go jak najlepiej wyczuł, również na technicznych trasach. A trasa była wyjątkowa – głownie wiodła pomiędzy domami, krętymi szlakami, które czasem przechodziły w tunele wodne i kanały – skomentował Kuba Przygoński.

Kuba już od dwóch miesięcy intensywnie trenuje wspólnie z czołowymi motocyklistami światowego cross country – Markiem Comą, Jordim Villadomsem oraz innymi fabrycznymi zawodnikami KTM z Hiszpanii. Ich plan treningowy zakłada kondycyjne treningi na torze motocrossowym oraz jazdę dużym dakarowym motocyklem na roadbook. W przyszłym tygodniu dołączy do nich Jakub Piątek – motocyklista Akademii ORLEN Team, który w ubiegłym tygodniu potwierdził swój debiut w zbliżającym się Dakarze. Piątek zostanie objęty indywidualnym programem szkoleniowym.


REKLAMAREKLAMA


Druga część procesu przygotowawczego, to wyjazd motocyklistów ORLEN Team do Maroko, gdzie będą trenowali przez dziesięć dni na rajdowej trasie w okolicach miejscowości Merzouga. Założeniem jest trening przy dużych prędkościach, koncentracja na nawigacji oraz wyszkolenie techniki na bardzo zróżnicowanej trasie, na którą składają się zarówno piaszczyste wydmy, jak i kamieniste, twarde partie.

KOMENTARZE

REKLAMA