fbpx
A password will be e-mailed to you.

O tym, że nadchodzi mały motocykl sportowy od austriackiej marki wiadomo było od dawna. Teraz wyciekły pierwsze zdjęcia modelu KTM RC390. Czego możemy się po nim spodziewać?

Pomimo spekulacji, model RC 390 będzie miał silnik o pojemności 373,2 ccm, tak jak w siostrzanej maszynie adventure. KTM co prawda jeszcze nie opublikował oficjalnych danych, ale spodziewamy się, że maszyna będzie miała około 44 KM i oczywiście będzie spełniała normę Euro5.

Całość ma nieco szaloną, pomarańczowo-niebieską kolorystykę, która przypomina barwy ekipy Tech3 w MotoGP sprzed roku. Austriacka marka w modelu RC 390 postanowiła porzucić konfigurację z dwoma reflektorami z przodu na rzecz odważniejszej, z pojedynczym światłem podobnym do tego z Duke’a. Całość otoczono efektownie wyglądającymi światłami bocznymi/kierunkowskazami, które znajdują się na krawędziach przedniej owiewki.

2022 KTM RC 390 - wyciekły zdjęcia

Bazując na zdjęciach, RC 390 będzie miał nowy kształt kierownicy, która jeszcze bardziej poprawi ergonomię jazdy. Pojawi się też większy zbiornik paliwa oraz większy, jednotarczowy układ hamulcowy. Na uwagę zasługuje też nowy kolorowy wyświetlacz TFT rodem z modelu 390 Adventure.

Motocykl KTM RC 390 ma być konkurentem dla Hondy CBR500 i Yamahy R3. Maszyna prawdopodobnie będzie miała swoją oficjalną premierę już w najbliższy weekend, podczas rundy MotoGP o GP Styrii na austriackim torze Red Bull Ring.

2022 KTM RC 390 - wyciekły zdjęcia

KOMENTARZE