fbpx
A password will be e-mailed to you.

KTM jedzie na Dakar jako faworyt. Ma w zespole dwóch mistrzów. Francuz Cyril Despres i Hiszpan Marc Coma mają na swym ?wspólnym? koncie siedem kolejnych zwycięstw w kategorii motocykli.

Motocykle i cały ekwipunek zespołu już płynie z francuskiego portu Hawr do Peru, a Despres i Coma myślą już o kolejnym sukcesie. Przypomnijmy, że od 2005 do 2012 roku wygrywali kategorię motocykli na przemian. Jeśli utrzymają ten porządek, to w 2013 r. na najwyższym pudle powinien stanąć Hiszpan.

Motocykliści KTM wygrywali Dakar od 2001 roku. Konkurencja nie śpi, ale obaj faworyci są w znakomitej formie. Coma zdobył ponownie w tym roku tytuł mistrza świata Cross Country, a Despres wygrał Desafio Litoral i niedawno Rajd Maroka.

KTM wystawia na Dakar także Team B, w którym pojadą Darryl Curtis i Riaan van Niekerk z RPA oraz Kuba Przygoński, którego firma określa jako wschodzącą gwiazdę.

KTM zapewni również pełny serwis i części zamienne innym uczestnikom rajdu, którzy wystartują na austriackich motocyklach i zarejestrowali się jako ”klienci„ firmy. Jest ich w tym roku 36. KTM stoi więc przed ogromnym zadaniem logistycznym.

W sumie motocykle KTM będą najliczniej reprezentowane na Rajdzie Dakar. Pojedzie nimi 67 zawodników spośród 196, którzy znaleźli się na liście startowej.

KOMENTARZE