fbpx
A password will be e-mailed to you.

Według najnowszych doniesień już za kilka dni KTM zaprezentuje jeszcze bardziej „dopakowany” wariant motocykla, który i tak nie narzeka na brak masy mięśniowej. Mowa oczywiście o 1290 Super Duke, który w nowej wersji RR otrzyma sporo fabrycznych dodatków i będzie o prawie 10 kg lżejszy od standardowego R.

Już aktualnie obecny w ofercie KTM 1290 Super Duke R jest prawdziwą bestią. Motocykl po doposażeniu w układ wydechowy Akrapovica dysponuje mocą 186 KM i jest po prostu przestraszny. W czasie letnich testów przekonał się o tym Simpson, któremu „Superksiążę” zafundował orzeźwiające wiadro adrenaliny. Film z tych wydarzeń możecie obejrzeć pod artykułem.

Advertisement

Konkurencja pcha nasz świat do przodu i nie inaczej jest w segmencie obłędnie mocnych nakedów. Pojawienie się na rynku Ducati Streetfightera V4 S wymogło na włodarzach KTM-a pewne ruchy. Najnowsze, kontrolowane przecieki z Mattighofen zapowiadają kolejną wersję 1290 Super Duke – tym razem o nazwie RR. Mówiąc krótko, motocykl doposażony będzie w pełną listę fabrycznych akcesoriów – od wydechu Akrapa, poprzez liczne karbonowe elementy, m.in. niemal kompletny „ogon”, po zestaw sportowych klamek, dźwigni i podnóżków. Tak przygotowany Super Duke 1290 RR ma być o niemal 10 kg lżejszy od dotychczasowej wersji R.

Motocykl ma trafić do salonów jako model na rok 2021. Z uwagi na nieoficjalny charakter tej informacji, nie wiemy jeszcze, ile będzie kosztował KTM Super Duke 1290 RR. Wiadomo tylko, że będzie wyprodukowany w limitowanej liczbie 500 egzemplarzy. 

Advertisement

KOMENTARZE