fbpx
A password will be e-mailed to you.

Książę William znany jest jako miłośnik motocykli. Nie mogło go więc zabraknąć na największej motocyklowej wystawie w Wielkiej Brytanii – Motorcycle Live, która odbyła się w Birmingham.

Książę odwiedził przede wszystkim stoiska brytyjskich firm takich jak Norton, Triumph, Metisse czy CCM. Sporo czasu spędził również przy motocyklach Ducati. Sam bowiem jeździ sportową maszyną tej marki. Zachęcany przez publiczność książę dosiadł kilku modeli, m.in. ekskluzywnego 1199 Superleggera.

Tim Maccabee, dyrektor brytyjskiego przedstawicielstwa Ducati mówił później: Książę był zadowolony, że mógł obejrzeć wszystkie nowe modele i wyraźnie się cieszył, gdy siadał na niektórych z nich. Chwalił Diavela za jego lekkość, ale odniosłem wrażenie, że najbardziej podobał mu się Superleggera.

Na stoisku Yamahy czekał na księcia zawodnik MotoGP Bradley Smith. Rozmawiali o wyścigach motocyklowych, a Smith przyjął z rąk księcia Nagrodę Sportową Oxfordshire. Bradley Smith opowiadał później, że William interesował się najbardziej motocyklami off-roadowymi Yamahy, ponieważ kilka lat temu uczestniczył w charytatywnej wyprawie motocyklowej do Afryki Riders for Health.

KOMENTARZE

Nie ma więcej wpisów