fbpx
A password will be e-mailed to you.

Tarnowski motocyklista Patryk Kosiniak wystartował ?gościnnie? w wyścigach międzynarodowych mistrzostw Alpe Adria na torze w Poznaniu, oba kończąc na drugiej pozycji.

24-letni Kosiniak, jedyny Polak startujący w pełnym cyklu niemieckiego pucharu markowego Yamaha R6 Dunlop Cup, postanowił wykorzystać wakacyjną przerwę i w ramach treningu wystartować ”gościnnie„ w piątej rundzie międzynarodowych mistrzostw Alpe Adria w Poznaniu.

Zawodnik zespołu Artman Racing imponował już podczas kwalifikacji klasy Superstock 600, sięgając po pole position do obu wyścigów, dystansując byłego mistrza Polski i triumfatora serii Alpe Adria, Daniela Bukowskiego, o ponad sekundę. Same wyścigi ”Kosa„ dwukrotnie kończył na drugiej pozycji; w sobotę zaledwie sekundę za plecami Bukowskiego, zaś dzień później finiszując jedynie pół sekundy za zwycięzcą, uzyskując jednocześnie najlepszy czas wyścigu.

Po świetnym weekendzie w Poznaniu, Kosiniak szykuje się już po powrotu do rywalizacji w pucharze Yamaha R6 Dunlop Cup, w którym po czterech z ośmiu rund zajmuje w klasyfikacji generalnej wysokie, piąte miejsce. Piąty wyścig niemieckiej serii odbędzie się w najbliższy weekend na ulicznym torze Schleiz.

KOMENTARZE