fbpx
A password will be e-mailed to you.

Tym razem rząd chce ułatwić życie kierowcom! W przypadku korków bramki na autostradach w wakacje będą otwarte, a posłowie zaczną płacić swoje mandaty.

Niedawno pisaliśmy Wam o pomyśle by w wakacje ponownie otworzyć bramki na A1. Teraz rząd potwierdził, iż w razie korków kierowcy przejadą odcinkiem Gdańsk – Toruń za darmo. Bramki będą mogły być podniesione kiedy na autostradzie zaczną tworzyć się korki. Premier Ewa Kopacz uściśliła, że takie sytuacje mogą mieć miejsce w piątki do godziny 22.30 oraz w każdą sobotę od godziny 7 do 22.30 i w każdą niedzielę od godziny 7 do 22.30.

Podobne regulacje mogą też zostać wprowadzone, na okres wakacyjny, na autostradzie A4. Rząd już pracuje podobno nad odpowiednimi przepisami oraz rozmawia z zarządca tego odcinka Autostrady.

Premier zapowiedziała też wprowadzenie zakazu stosowania przez gminy mobilnych fotoradarów. Kiedy to jednak nastąpi niestety nie wiemy.

Oprócz tych bardzo dobrych wieści dla kierowców Premier Kopacz odniosła się do poselskich immunitetów. Podobno z dróg mają zniknąć uprzywilejowania dla posłów. Już niebawem za wykroczenia drogowe będą oni odpowiadać jak zwykli obywatele.

Paweł Olszewski, pełnomocnik rządu ds. regulacji obszaru bezpieczeństwa transportu i ruchu drogowego, zapowiedział również przegląd oznakowania dróg. Ma to być wstęp do opracowywanego w Sejmie tzw. „trójpaka drogowego”. Pod ta nazwą kryją się nowe projekty dotyczące budowy dróg krajowych, likwidacji miejsc niebezpiecznych, a także rozwoju arterii powiatowych.

KOMENTARZE