fbpx
A password will be e-mailed to you.

Tadeusz Błażusiak w barwach ORLEN Team będzie startował w Endurocrossie, Super Enduro i w cyklu zawodów X-Games, na które w 2013 r. składają się cztery eliminacje: Monachium, Barcelona, Iguzau i Los Angeles. Ponadto w przyszłym roku najprawdopodobniej będzie chciał sięgnąć po kolejne trofeum w Erzbergrodeo. W perspektywie długoterminowej myśli również o udziale w rajdach cross-country, […]

Tadeusz Błażusiak w barwach ORLEN Team będzie startował w Endurocrossie, Super Enduro i w cyklu zawodów X-Games, na które w 2013 r. składają się cztery eliminacje: Monachium, Barcelona, Iguzau i Los Angeles. Ponadto w przyszłym roku najprawdopodobniej będzie chciał sięgnąć po kolejne trofeum w Erzbergrodeo.

W perspektywie długoterminowej myśli również o udziale w rajdach cross-country, w tym oczywiście w rajdzie Dakar. W tej dyscyplinie Tadeusz ma już za sobą debiut. W sierpniu br. brał udział, wraz z Kubą Przygońskim, w długodystansowym rajdzie Desafio Litoral, rozegranym na trasach Argentyny. Obaj zawodnicy wystartowali wówczas na zaproszenie fabrycznego zespołu KTM.

– Cieszę się, że będę mógł jeździć w barwach ORLEN Team – jednego z najlepszych polskich zespołów w sporcie motorowym – powiedział Tadeusz Błażusiak. – Podobnie jak Kuba, Jacek i Marek – kocham rywalizację motocyklową. Nasze dyscypliny różnią się od siebie, ale wszyscy ścigamy się jednośladami, więc być może niebawem spotkamy się na trasach tych samych rajdów.

Tadeusz Błażusiak pochodzi z Nowego Targu, a obecnie mieszka i trenuje w Andorze. Uprawianie sportu jest jego profesją i jednocześnie wielką pasją.

KOMENTARZE