fbpx
A password will be e-mailed to you.

Poważna awaria motocykla wykluczyła Jakuba Przygońskiego z rywalizacji w rajdzie Dakar. Etap należał do Cyrila Despres wśród motocyklistów i Argentyńczyka Pablo Copetti wśród quadowców.

Marc Coma popełnił błąd nawigacyjny, w wyniku którego stracił kilka minut. Pomyłkę Hiszpana bardzo dobrze wykorzystał Cyril Despres. Francuz przejął prowadzenie w klasyfikacji generalnej, wypracowując ponad 10 minut przewagi nad Comą.


REKLAMA

Był to niezwykle pechowy odcinek dla Jakuba Przygońskiego, któremu wybuchł silnik. Startując do trzeciego etapu Przygoński zajmował bardzo wysoką czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej rajdu. Kuba jechał niezwykle obiecująco, utrzymując bardzo dobre tempo. Niestety zawiódł sprzęt, definitywnie przekreślając szansę Polaka na dobry wynik na mecie rajdu Dakar 2012.

Po wtorkowym etapie Jacek Czachor znacznie awansował. Motocyklista był 22. i obecnie zajmuje 18. pozycję w generalce. Marek Dąbrowski zajął 47. pozycję i spadł na 36. miejsce.

Po raz kolejny Łukasz Łaskawiec miał bardzo dobre tempo. Niestety nie obyło się bez przygód. Pod koniec odcinka specjalnego Łukasz urwał koło. Na całe szczęście udało mu się naprawić quada i dojechać do mety. Rafał Sonik wywalczył czwarty czas na etapie. Niestety z rywalizacją pożegnał się Maciej Albinowski. Powodem decyzji była awaria sprzętu.

Na trzecim etapie najszybszy był Pablo Copetti. Klasyfikacja generalne quadów została zdominowana przez argentyńskich kierowców. Liderem jest Alejandro Patronelli, przed Marcosem Patronellim i Tomasem Maffeim.

 

Autor: Katarzyna Bąk | Zdjęcia: ORLEN Team


REKLAMAREKLAMA


 

ZOBACZ TAKŻE:

Rafał Sonik na starcie Dakaru

Ostatnie kilometry przed odprawą Rajdu Dakar!

Awans Przygońskiego!

KOMENTARZE


REKLAMA