fbpx
A password will be e-mailed to you.

Quartararo wchodzi do fabrycznego zespołu Yamahy za Valentino Rossiego w MotoGP 2021. The Doctor ma czas do połowy sezonu na podjęcie decyzji czy to jego ostatni sezon, czy przechodzi do satelickiego zespołu.

Plotki stały się faktem! Yamaha potwierdziła, że podpisała dwuletni kontrakt z najlepszym debiutantem ubiegłego sezonu i to Fabio Quartararo będzie się ścigał w fabrycznym zespole w MotoGP w latach 2021-2022. To ogromna szansa dla zaledwie 20-letniego Francuza i niewyobrażalny zaszczyt, aby zastępować legendę. A co z Valentino Rossim?

Advertisement

Na prośbę samego The Doctora, Yamaha dała czas Rossiemu do połowy sezonu na podjęcie decyzji, czy zostaje w MotoGP, czy kończy ściganie w królewskiej klasie. Jeżeli zdecyduje się zostać, będzie mógł liczyć na pełne wsparcie –  fabryczny motocykl i kontrakt, jednak będzie musiał się przenieść do ekipy Petronas Yamaha.

Valentino Rossi o swojej decyzji:

„Yamaha poprosiła mnie na początku roku, abym podjął decyzję odnośnie mojej przyszłości. Tak, jak mówiłem w zeszłym sezonie, potwierdziłem, że nie chcę się spieszyć i potrzebuje więcej czasu. Yamaha zakończyła więc nasze negocjacje. Jest jasne, że po ostatnich zmianach technicznych i zmianie szefa mechaników moim pierwszym celem jest bycie konkurencyjnym i pozostanie w MotoGP także w 2021 roku. Najpierw potrzebuje jednak odpowiedzi na pytania, które dać może tylko tor i pierwsze wyścigi. Cieszę się, że jeśli postanowię pozostać w stawce, Yamaha będzie mnie wspierała pod każdym względem i udostępni fabryczny motocykl oraz fabryczny kontrakt.”

To potwierdza, że sezon 2020 może okazać się ostatnim w karierze Valentino. My jednak mamy nadzieję, że Rossiego zobaczymy i podczas MotoGP 2021, nawet jeżeli nie będzie już ścigał się w barwach fabrycznego zespołu!

 

KOMENTARZE