fbpx
A password will be e-mailed to you.

Kolejne odcinkowe pomiary prędkości pojawią się już niebawem na warszawskich drogach. Wszystko przez wypadek autobusu…

Do tej pory GDDKiA nie planowała umiejscowienia odcinkowego pomiaru prędkości na obwodnicy Warszawy. Wszystko zmieniło się za sprawą wypadku autobusu, który wydarzył się kilka tygodni temu. Winny tragedii okazał się kierowca, który prowadził pojazd pod wpływem narkotyków.

Nieoczekiwana zmiana planów

W związku z tym oraz wieloma innymi zajściami na stołecznych drogach, burmistrz Ursynowa wystosował prośbę do GDDKiA o umieszczenie dodatkowych środków kontroli na powstającej właśnie obwodnicy Warszawy (S2) – trasa będzie przebiegać pod Ursynowem. Tunel jest już wykopany, a obecnie trwają prace wykończeniowe – Południowa Obwodnica Warszawy ma być oddana do użytku z końcem roku.

Burmistrz prosił, aby zarówno na tej trasie jak i pomiędzy węzłami Konotopa oraz Marki stanęły urządzenia do wykonywania odcinkowego pomiaru prędkości. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odpowiedziała na ten apel negatywnie, mówiąc, że rozstawienie urządzeń na tych trasach nie jest w ogóle planowane. Coś w tej sprawie się zmieniło w ciągu ostatnich dni, ponieważ GDDKiA potwierdziła na swoim Twitterze, że trwają prace, które za zadanie mają określenie warunków dla odcinkowego pomiaru prędkości:

Wielce prawdopodobne jest, że nastawienie GDDKiA do całej sprawy zmieniło się diametralnie po tragicznym wypadku autobusu miejskiego w Warszawie. Pojazd prowadzony przez kierowcę znajdującego się pod wpływem narkotyków uderzył w bariery energochłonne, które nie utrzymały masy rozpędzonego pojazdu. Ten spadł z wiaduktu. W wyniku tych zdarzeń zginęła jedna osoba, a wiele zostało rannych.

Obecnie trwają pracę dzięki, którym odcinkowe pomiary prędkości trafią na obwodnicę S8, pomiędzy węzłem Konotopa do Marek oraz na trasę S2, która będzie przebiegać tunelem podziemnym pod Ursynowem. Umiejscowienie OPP w podziemnym tunelu wzbudziło sporo kontrowersji pośród komentujących sprawę użytkowników Twittera. Czy do dobry pomysł Waszym zdaniem? Dajcie znać w komentarzach.

GDDKiA zapowiedziało również, że kolejne spotkanie w sprawie OPP w stolicy odbędzie się jeszcze w lipcu. W jego trakcie obie strony ustalą warunki montażu Odcinkowego Pomiaru Prędkości. Mamy nadzieję, że wtedy pojawi się więcej szczegółów dotyczących tej sprawy.

 

KOMENTARZE