fbpx
A password will be e-mailed to you.

Październik nie rozpieszczał motocyklistów pogodą. Jednak trafiło się kilka cieplejszych dni. Oczywiście wypadków z naszym udziałem było mniej niż w ubiegłych miesiącach. Nie oznacza to jednak niestety, że nie było ich wcale.

Większość motocyklistów odstawiło już swoje maszyny na zimowy sen. Aura bowiem nie sprzyja jeździe. Kierowcy samochodów też powoli odzwyczajają się od naszej obecności na drogach, a to przekłada się oczywiście na większe ryzyko kolizji czy wypadku.

Wypadki motocyklowe

W październiku na naszych drogach policja zarejestrowała 140 wypadków z udziałem motocyklistów. Jest to o 130 mniej niż w miesiącu poprzedzającym. Oczywiście ten spadek nie wynika jednak z tego, że spokojniej, ostrożniej jeździmy. Po prostu jednośladów na drogach ubyło ze względu na pogodę. Od początku roku policja odnotowała już 2 016 wypadków, w których brali udział motocykliści i kierowcy skuterów.

Ponownie większość wypadków spowodowanych była przez innych niż motocykliści użytkowników dróg. Tylko w 59 ze 140 wypadków w raporcie policyjnym czytamy, że winnym zdarzenia był kierujący jednośladem.

Zmniejszyła się tez ilość kolizji. Z 505 we wrześniu do 332 w październiku. Od początku roku policja zarejestrowała już jednak aż 4 132 tego typu zdarzenia.

Zabici i ranni

W październiku zginęło 13 motocyklistów. Od stycznia do października życie na drogach straciło już 221 użytkowników jednośladów. Podobnie jak w poprzednich miesiącach tego roku większość z nich to kierujący.

Rannych zostało natomiast 152 osoby, a od początku roku ta liczba urosła już do 2 107 osób.

KOMENTARZE