fbpx
A password will be e-mailed to you.

Ducati Monster jest najlepiej sprzedającym się modelem w całej historii włoskiego producenta. Od prawie 30 lat jego popularność nie spada, co przełożyło się na 350 000 wyprodukowanych egzemplarzy. Ta liczba robi wrażenie.

Historia modelu Monster ma swój początek w 1992 roku. Prawie 30 lat temu Ducati postanowiło wprowadzić do oferty drogowy motocykl bez owiewek i innych zbędnych elementów zwiększających masę, jednocześnie pozostawiając podwozie z superbike’a. Tak powstał model Monster 900, który stał się prekursorem klasy sportowych naked bike’ów.

Przez ostatnie trzy dekady Monster zmieniał się pod względem wyglądu i rozwiązań mechanicznych, jednak jedno pozostawało bez zmian – niezależnie od wersji dawał radość z jazdy. Swego czasu Student prześwietlił wszystkie modele z rodziny Monster i zebrał ich historię w dwóch artykułach (część 1 i część 2). 

Monster 1200 S “Black on Black”, który został wyprodukowany jako 350 000 egzemplarz, został przekazany właścicielowi w dość uroczystych okolicznościach. Sebastien Francois Yves Hervé De Rose zamówił motocykl u dealera w Mediolanie, jednak po odbiór został zaproszony do siedziby Ducati w Bolonii. Kluczyki otrzymał od Claudio Domenicaliego, dyrektora generalnego Ducati, i Andrea Ferraresiego, dyrektora Ducati Design Center. Miłym dodatkiem do wyjątkowego motocykla, był certyfikat autentyczności i szkic Monstera podpisany przez samego projektanta, Angelo Amato.


Przypominamy, że 2 grudnia 2020 roku odbyła się premiera najnowszej generacji Monstera. Motocykl trafi do salonów Ducati już w kwietniu 2021 roku.

KOMENTARZE