fbpx
A password will be e-mailed to you.

Andrzej Chmielewski, dwukrotny motocyklowy mistrz Polski, na torze Silverstone sięgnął w niedzielę po kolejne punkty, kończąc na 14 miejscu wyścig siódmej rundy PŚ Superstock 1000.

To był dla jedynego Polaka w stawce wyjątkowo trudny weekend, ponieważ Chmielewski musiał nie tylko uczyć się przebudowanego w ostatnich latach toru Silverstone, na którym ostatni raz ścigał się w roku 2006, ale także zmagać się z kapryśną pogodą.


REKLAMA

Warunki atmosferyczne w trakcie weekendu były zmienne podczas każdej sesji. Przelotne opady deszczu, na przemian z przesychającym asfaltem, wyjątkowo utrudniały naukę toru, co miało swoje odbicie w dopiero dwudziestej pozycji startowej, wywalczonej przez Chmielewskiego w kwalifikacjach.

Sam niedzielny wyścig był suchy, ale odbył się na wciąż wilgotnym po nocnych opadach torze. Chmielewski dojechał do mety na czternastej pozycji, zdobywając dwa punkty do klasyfikacji generalnej i na ostatnim kółku o dwie sekundy poprawiając swój najlepszy czas weekendu, co pokazało postępy, jakich dokonał w trakcie rundy.

– Warunki atmosferyczne przez cały czas się zmieniały – mówił po wyścigu Andrzej Chmielewski. – Na suchym torze przejechałem tylko jeden trening wolny i poranną rozgrzewkę, a Silverstone był dla mnie całkowitą nowością, więc musiałem uczyć się go od zera. Podczas kwalifikacji tor przesychał, ale w ostatnich minutach na chwilę zaczęło kropić. Na ostatni wyjazd wyjechałem na deszczówkach, podczas gdy tor był już praktycznie suchy i stąd dopiero dwudzieste pole startowe. W niedzielę liderzy szybko mi odjechali, a ja jechałem sam i cały czas uczyłem się toru. Co ciekawe, na ostatnim kółku pojechałem o dwie sekundy szybciej, niż na poprzednich, co pokazało, że cały czas robiliśmy postępy i uczyłem się.

Niedzielny wyścig wygrał Włoch Eddi La Marra, umacniając się jednocześnie na czele klasyfikacji generalnej, w której Chmielewski, zawodnik ekipy Ducati Red Devils Roma, zajmuje siedemnastą pozycję, ale do dwunastego miejsca brakuje mu tylko dziesięciu oczek, na 75 możliwych do zdobycia w trzech ostatnich wyścigach sezonu.


REKLAMAREKLAMA


Kolejna, ósma runda PŚ Superstock 1000, odbędzie się za miesiąc, w pierwszy weekend września, na niemieckim torze Nurburgring.

Więcej o Andrzeju Chmielewskim na jego fan page’u www.facebook.com/AChmielewski37

KOMENTARZE


REKLAMA