fbpx
A password will be e-mailed to you.

Prezentujemy kluby motocyklowe w Polsce. Oto kilka słów o WRM MC Poland.

Miejsce akcji:
Odwołany zlot w Siołkowicach (woj. opolskie).

Osoby:
Leon, Waldek, Rajmund i Długi jako ekipa z Trachów k. Gliwic oraz Szałsza, Jędrek i Sroki jako ekipa z Szałszy k. Gliwic.

Spotkanie przed bramą:
Ekipa z Trachów uzbrojona w kilka skrzynek browaru, uświadamiając ekipę z Szałszy, że zlot został odwołany, zapoznaje się z przybyszami.- Dzieńdoberek – pozdrowił Jędrek.- Skąd jesteście? – zapytał Leon.- Z Gliwic – odpowiedział Szałsza.- Nie, to my jesteśmy z Gliwic! – oburzył się Leon.A właściwie nikt nie był z Gliwic…

Geneza:
W sumie to chyba nikt nie przewidział, że nazwa klubu Wiecznie Remontujący Motocykliści (stąd skrót WRM) będzie po dzisiejszy dzień aktualna. Wszak powstała w czasach, gdy motocykle były eksploatowane do granic możliwości, a nawet jeszcze dłużej, co skutkowało częstymi awariami, a rozbieranie motocykla na zimę do ostatniej śrubki było całkiem normalną sprawą.Dzisiejsze motocykle są zdecydowanie mniej awaryjne. Wiele osób nawet nie wie, co się kryje pod grubą warstwą plastiku i jak to się dzieje, że motocykl w ogóle jedzie. Gdy spali się żarówka, traktują to jak kataklizm i jadą do serwisu.Każdy nowy w naszym klubie zalicza awarię, choćby sprzęt miał nowy, prosto z salonu. Starym też się przytrafiają usterki, ale oni są zaprawieni w boju i dobrze przygotowani. Może los specjalnie nas doświadcza? Dzięki temu wiemy, jak działa silnik spalinowy, dlaczego hamulce hamują, a płaska siedemnastka to niekoniecznie musi być dziewczyna z małym biustem.

Cel:
Jeździmy, jeździmy, coś tam naprawiamy i dalej jeździmy. Nawet zimą, kiedy mróz trzaska, a drogi przykrywa biały dywan, my dalej jeździmy i to nie na sankach. Dlatego co roku od 12 lat nasze barwy uświetniają zimowy zlot motocyklowy Elefantentreffen w Niemczech.

W czasie wolnym od jazdy:
Jak przystało na ludzi oddychających spalinami i pijących Jacka Danielsa, lubimy ostrą muzę i taką też serwujemy na imprezach. Szczególnie na naszym zlocie o dźwięcznej nazwie WooeReMka. Chętnie też zaglądamy tam, gdzie głośno i gwarno. Jednym słowem – imprezujemy!

Miejsca bytu:
Gliwice, Prudnik, Oława, Wodzisław Śląski (cztery oddziały).

Zasady:
Krótko i na temat: stosujemy się do zasad, jakie panują w świecie MC.

Tekst Abdul (sekretarz WRM MC Poland)

KOMENTARZE