fbpx
A password will be e-mailed to you.

ClimaCommand to całkowicie nowe, klasyczne siedzenie wyposażone w funkcję podgrzewania, które jednocześnie rozwiązuje problem dyskomfortu podczas jazdy w upalne dni. Rozwiązanie to było możliwe dzięki rewolucyjnej technologii chłodzenia.

Indian Motorcycle, najstarsza amerykańska marka motocykli, całkiem niedawno ogłosiła wprowadzenie nowej, rewolucyjnej technologii poprawiającej komfort motocyklistów. W technologii tej opatentowany system, który zapewnia doskonałą wydajność chłodzenia, a tym samym jeszcze przyjemniejsze doznania z jazdy w upalne dni.

Advertisement

ClimaCommand. Całkowicie nowe podejście do chłodzenia

Całkowicie nowe, klasyczne siedzenie ClimaCommand posiada zarówno funkcję podgrzewania, jak i chłodzenia strefy kierowcy oraz pasażera. Zaprezentowane rozwiązanie podnosi poprzeczkę w dziedzinie technologii chłodzenia dzięki trzem kluczowym elementom:

  • Opatentowany moduł termoelektryczny, który odprowadza ciepło na zewnątrz.
  • Zgłoszony do opatentowania system kanałów do chłodzenia modułu termoelektrycznego.
  • Grafen – wysoce przewodzący i elastyczny materiał, który umożliwia optymalne rozprowadzenie ciepła i chłodu, a jednocześnie zapewnia najwyższy poziom komfortu.

Technologia termoelektryczna opracowana przez Indian Motorcycle jest o wiele skuteczniejsza niż dostępne na rynku motoryzacyjnym konwekcyjne systemy HVAC. Główną zaletą technologii ClimaCommand jest to, że faktycznie tworzy powierzchnię, która jest zimna w dotyku, a nie tylko wymusza przepływ chłodnego powietrza przez perforowaną tapicerkę tak, jak w przypadku systemów HVAC oferowanych przez innych producentów.

– Pomimo postępów w technologii podgrzewania i chłodzenia siedzeń, nie pojawiła się jeszcze taka technologia chłodzenia, która faktycznie wyeliminowałaby dyskomfort towarzyszący upałom. Nasz zespół inżynierów w końcu rozwiązał ten problem i tak powstało siedzenie ClimaCommand – powiedział Ross Clifford, wiceprezes ds. części, odzieży i akcesoriów w Indian Motorcycle. W połączeniu z grafenem, nasza technologia termoelektryczna stanowi prawdziwy przełom i jest kolejnym przykładem innowacyjności Indian Motorcycle – dodał.

Również w podłokietnikach i oparciach!

Aby uzyskać ogrzewanie i chłodzenie kondukcyjne, moduł termoelektryczny umieszczony w siedzeniu bezpośrednio reguluje temperaturę. Doprowadza on energię elektryczną do warstwy grafenu powodując, że jedna strona materiału pochłania ciepło, a druga strona je rozprasza. Po odwróceniu przepływu energii elektrycznej następuje zamiana strony ciepłej z zimną. Grafen, który jest nanomateriałem w całości utworzonym z atomów węgla, doskonale rozprasza ciepło oraz chłód po całym siedzeniu.

Wygodne siedzenie ClimaCommand zapewnia niezrównany komfort i jest dostępne w modelach z silnikami Thunder Stroke. Siedzenie oferuje możliwość niezależnej regulacji poziomu podgrzewania i chłodzenia strefy kierowcy i pasażera (poziom niski, średni i wysoki). Jest wykonane bez perforowanej tapicerki, wywietrzników i kanałów, za to zastosowana w nim powłoka winylowa jest niezwykle trwała i odporna na wodę oraz promieniowanie UV. Dla pasażerów dostępne są dodatkowe opcje poprawiające komfort w postaci podłokietników i oparcia mocowanego do kufra. Akcesoria te idealnie komponują się z nowym siedzeniem klasycznym ClimaCommand.

W chwili obecnej integracja siedzenia ClimaCommand z systemem Ride Command nie jest możliwa. Wersje siedzenia umożliwiające taką integrację będą dostępne w modelach Chieftain i Roadmaster 2020 jeszcze w tym roku.

KOMENTARZE