fbpx
A password will be e-mailed to you.

Znany aktor Keanu Reeves zostanie producentem motocykli. Już wkrótce założoną przez niego fabrykę mają opuścić pierwsze zmontowane egzemplarze Arch KRGT-1.

Keanu Reeves, którego pamiętamy m.in. z roli Neo w trylogii „Matrix” i Jacka Travena w „Speed: Niebezpieczna szybkość”, jest znany ze swej motocyklowej pasji. Ma sporą kolekcję motocykli. Ma też szeroki gest. Po zdjęciach do „Matriksa” sprezentował każdemu z dublujących go 12 kaskaderów Harleya-Davidsona. Teraz stanie się producentem w tej branży.

Zaczęło się właściwie przypadkowo. Kilka lat temu potrzebny był mu sissy bar do Harleya-Davidsona. Ktoś polecił mu Garda Holingera, twórcę customowych motocykli. Rozmowa wyglądała mniej więcej tak:

REEVES Potrzebuję sissy bar do mojego Harleya.HOLINGER Ja nie robię sissy barów.REEVES A co robisz?HOLINGER Buduję motocykle.REEVES To może mógłbyś mi zbudować motocykl.HOLINGER Nie wiem… Nie wiem, jaki byś chciał motocykl, chłopie.

W końcu dogadali się. Stanęło na tym, że Gard w 2007 r. zbudował aktorowi customa. W czasie tworzenia tego motocykla obaj panowie zaprzyjaźnili się i postanowili połączyć swe siły, zakładając firmę, która będzie produkować motocykle.

Gard Holinger zżył się z motocyklami od dziecka, zaczynał od mini motorka Purple Taco, który przypominał hulajnogę z silnikiem i siodełkiem. Potem przesiadł się na motocykle terenowe. Sam je serwisował, poznał więc doskonale ich konstrukcję i zasady działania. Od tego było już blisko do tuningu i budowy własnych konstrukcji. Jego styl to precyzja i dbałość o detale, a także eksponowanie całej maszynerii motocykla. Maszyny Holingera zdobywały wiele nagród i wyróżnień.

Keanu Reeves zaczynał swoją motocyklową przygodę później niż Holinger, ale stał się zapalonym motocyklistą. Jego pierwsza maszyna to Kawasaki 600 Enduro. Później zakochał się w Nortonach. Ale gdy jest daleko od domu na planie filmowym, ma zwyczaj kupować sobie motocykl na miejscu, a po zakończeniu zdjęć sprzedaje go. W ten sposób jeździł już m.in. Suzuki GS1100E, Suzuki GSX-R750, BMW 750 z 1974 r., Kawasaki KZ 900, Harleyem-Davidsonem Shovelhead i Moto Guzzi.

Advertisement

Aktor chciał jakoś wykorzystać swoje doświadczenie z jazdy na tak różnych motocyklach. Spotkanie z Holingerem sprawiło, że te zamierzenia przybrały konkretną postać. Wspólnie założyli firmę, która zajmie się produkcją motocykla marzeń.

Arch Motorcycle informuje, że już wkrótce ma ruszyć produkcja Arch KRGT-1, ale na razie nie podaje jego specyfikacji technicznej. Na stronie www można obejrzeć zdjęcia i liczne wideo z fazy projektowania. Widać, że obaj właściciele przywiązują wagę do wyglądu motocykla i do jego komfortu. I zdecydowanie bardziej chodzi im o przyjemność z jazdy niż osiągi.

Zobacz także: http://archmotorcycle.com oraz www.facebook.com/archmotorcycle

KOMENTARZE