fbpx
A password will be e-mailed to you.

Versys 650, czyli model z ugruntowaną pozycją na rynku motocykli Adventure-Tourer o średniej pojemności, cieszący się od lat dużą popularnością wśród samych użytkowników oraz pasjonatów dwóch kółek, na sezon 2022 został poddany gruntownemu odświeżeniu.

Jednym z założeń podczas projektowania wersji na 2022 rok było wykorzystanie sprawdzonego i praktycznie bezawaryjnego silnika dwucylindrowego o pojemności 649 cm3, a skupienie się zmianach technologicznych i wizualnych modyfikacjach, aby upodobnić się do bliźniaczych litrowych konstrukcji (Kawasaki Versys 1000). Oprócz wyglądu, mocno poprawiona została funkcjonalność motocykla, jak i komfort użytkowania.

Advertisement

Dzięki 17-calowym kołom oraz turystycznemu zawieszeniu o dużym skoku, Versys 650 w ostatnich latach przekonał do siebie motocyklistów, którzy w tygodniu przemieszczają się w miejskim zgiełku, a weekendy wykorzystują do dłuższych wycieczek z pasażerem czy dodatkowym bagażem.

Pisząc o bagażu, warto przypomnieć, że oferta akcesoriów na sezon 2022 nadal będzie zawierać między innymi kufry boczne w kolorze nadwozia czy pojemny kufer centralny. Dostępne będą wersje Tourer, Tourer Plus oraz Grand Tourer, które już w standardowym wyposażeniu posiadają bogate i dedykowane pakiety akcesoriów. Dzięki temu, każdy użytkownik będzie miał możliwość stworzenia bardzo zindywidualizowanego pojazdu, które spełni wszystkie jego potrzeby.Kawasaki Versys 650 2022Versys 650 na sezon 2022 posiada zaprojektowaną od nowa przednią czaszę, jak i przednią szybę z czterostopniową możliwością regulacji. Światła oraz kierunkowskazy wykonane w technologii LED zwiększają widoczność, a bezpieczeństwo jazdy jest na wysokim poziomie dzięki kontroli trakcji KTRC i dwóm dostępnych trybom jazdy.

Jazda modelem Versys to czysta przyjemność. Połączenie smukłej ramy z rzędowym silnikiem o niewielkiej szerokości gwarantuje kierowcy komfort jazdy nie tylko w mieście, ale również czy przede wszystkim w trakcie pokonywania dłuższych dystansów i ułatwia utrzymanie pełnej kontroli podczas nieoczekiwanych wydarzeń na drodze.

Versys 650 2022 został wyposażony w zbiornik paliwa o pojemność 21 litrów. Pojazd ten został przygotowany do radzenia sobie w zróżnicowanych warunkach i również poza utwardzonymi szlakami radzi sobie zaskakująco dobrze jak na model o zacięciu turystycznym.Kawasaki Versys 650 2022Na koniec, nie można zapomnieć o nowym wyświetlaczu TFT oraz możliwości połączenia telefonu komórkowego z motocyklem poprzez sieć Bluetooth oraz aplikację Kawasaki Rideology App, która umożliwia monitorowanie istotnych parametrów jazdy. Versys 650 również został wyposażony w gniazdo USB oraz inne praktycznie akcesoria, dzięki którym ten Adventure-Tourer o średniej pojemności staje się doskonałą propozycją w swoim segmencie.

Sprawdzona konstrukcja i silnik z potencjałem szczególnie w niskim i średnim zakresie obrotów, duży zbiornik paliwa, a także szczypta nowinek technologicznych jak wyświetlacz TFT o wysokiej rozdzielczości, oświetlenie Full-LED i kontrola trakcji KTRC zwiastują, że liczni entuzjaści modelu Versys już wiosną przyszłego roku będą nim przemierzać polskie i europejskie trasy ‘marzeń’.Kawasaki Versys 650 2022 Kawasaki Versys 650 2022 Kawasaki Versys 650 2022

KOMENTARZE