fbpx
A password will be e-mailed to you.

Kawasaki znamy przede wszystkim jako producenta motocykli, ale firma ma osiągnięcia również w innych gałęziach przemysłu i chce łączyć różne dziedziny. W ten sposób powstał Kawasaki J, elektryczny trójkołowiec.

Koncepcyjny model Kawasaki J zaprezentowano na Tokio Motor Show. Jest on wynikiem prac Kawasaki Heavy Industries nad bateriami o dużej pojemności. Mają one w przyszłości służyć jako źródło energii w lekkich tramwajach, a na razie trafiły do pojazdu przypominającego motocykl.

Kawasaki J ma dwa koła z przodu i jedno, napędzane z tyłu. Koncept polega na tym, że ten miejski pojazd można dostosować do rodzaju jazdy. Trudno to zrozumieć bez poglądowych obrazków, ale z opisu wynika, że do spokojnej jazdy w mieście usiądziemy na nim w wygodnej pozycji wyprostowanej, jak na skuterze. Gdy natomiast zechcemy się pościgać lub po prostu szybciej pojechać obwodnicą, łatwo zmienimy układ pojazdu, by przybrać pochyloną, „wyścigową” pozycję.

Czy doczekamy się rynkowej premiery Kawasaki J, trudno powiedzieć. Warto jednak odnotować, że to już kolejny poważny producent motocykli prezentuje elektryczny projekt.

KOMENTARZE